Tolerancja otworu wierconego

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

kolec7
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 984
Rejestracja: 01 mar 2009, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#21

Post napisał: kolec7 » 25 mar 2017, 15:46

...a były czasy, że ludzie tym w piecach palili, jak likwidowali przyzakładowe duże biblioteki. A teraz się PDFy marzą :lol:


"W życiu piękne są tylko chwile...."

Tagi:


mag999
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 713
Rejestracja: 14 sty 2015, 18:59
Lokalizacja: Polska

#22

Post napisał: mag999 » 25 mar 2017, 18:09

no tylko pdf bo wersja papierowa to marzenie... u nas w pracy mamy tylko poranik frezera i tokarza...


ak47
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 937
Rejestracja: 22 lis 2013, 12:54
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

#23

Post napisał: ak47 » 25 mar 2017, 18:36

Palili bo często ludzie z hali produkcyjnej nie wiedzieli o takim procederze, żaden operator nie dałby spalić książek z takiej tematyki,


MaciejDlugosz
Posty w temacie: 1

Re: Tolerancja otworu wierconego

#24

Post napisał: MaciejDlugosz » 28 mar 2017, 00:45

deodekabokat pisze:Chcę zapytać jaką klasę wykonania otworu otrzymuje się przy wierceniu.
Strasznie głupie pytanie. Wiertła nie służą do precyzyjnej obróbki otworów. Od tego są rozwiertaki, wytaczadła, przeciągacze.

Zobacz jak stopniowane są wiertła i jakie są normy przy ich szlifowaniu/ ostrzeniu.


Autor tematu
deodekabokat
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 24
Rejestracja: 19 lis 2014, 10:04
Lokalizacja: Boałystok

Re: Tolerancja otworu wierconego

#25

Post napisał: deodekabokat » 18 kwie 2017, 14:18

MaciejDlugosz pisze:
deodekabokat pisze:Chcę zapytać jaką klasę wykonania otworu otrzymuje się przy wierceniu.
Strasznie głupie pytanie. Wiertła nie służą do precyzyjnej obróbki otworów. Od tego są rozwiertaki, wytaczadła, przeciągacze.

Zobacz jak stopniowane są wiertła i jakie są normy przy ich szlifowaniu/ ostrzeniu.
A wytłumacz mi dla czego głupie pytane. Kto powiedział o precyzyjnej obróce. Pytałem jaka klasa i jakie pole tolerancji, chociażby odpowiedź miała by być IT18 to już pytanie nie jest głupie. Każdą obróbkę otrzymujesz w pewnej klasie i z pewnym polem. Chodzi właśnie o to aby design wykonać tak żeby nie trzeba było stosować dodatkowych operacji o których wspominasz tylko żeby to zrobić trzeba wiedzieć co sie otrzyma i nie pisać głupot do wiercenia pola ± tzn JS.

Jak się okazuje ten stary opał ma dziś niemałą wartość.

Poza podśmiechujkami serdecznie dziękuję kolec7 za konkretną i rzeczową odpowiedź.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”