Urządzenie do prostowania aluminiowych blach piekarniczych

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
Rayban
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 17
Rejestracja: 30 sty 2015, 22:20
Lokalizacja: Lublin

Urządzenie do prostowania aluminiowych blach piekarniczych

#1

Post napisał: Rayban » 24 sty 2017, 10:13

Dzień dobry,

Interesuje mnie wykonanie urządzenia, które pozwoli mi we własnym zakresie prostować aluminiowe blachy perforowane, używane w piekarni. Blachy mają format 80x60cm, grubość 1,5mm. Posiadam ponad 100 takich blach do wyprostowania, blachy mają zadarte rogi, na zdeformowane na brzegach i rogach. Ręczne prostowanie nie przynosi oczekiwanych efektów. Blachy są trzyrantowe. Wyglądają tak jak na tym zdjęciu



Myślałem o wykonanie swojego rodzaju docisku hydraulicznego coś takiego jak ramka do wyciskania łożysk ( nie wiem jak się to fachowo nazywa ). Dwie grubsze blachy o wymiarach zbliżonych do 80x60 ściskałyby w środku taką blachę aluminiową prostując ją.

Czy taka koncepcja ma w ogóle sens ? Blach jest sporo. Koszt nowej jednej to około 60zł.



Tagi:


wt
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 426
Rejestracja: 20 gru 2008, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

#2

Post napisał: wt » 27 sty 2017, 21:15

Płyty mają sens z pewnymi zastrzeżeniami. Płyta powinna być ryflowana i utwardzana. Ma wyciskać wzorki na prostowanej blasze, bo tylko przy plastycznych odkształceniach będzie zachodzić prostowanie. Jeśli prostująca blacha będzie za cienka to można dać podkładkę.


malzyk
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 25
Rejestracja: 13 lis 2011, 15:55
Lokalizacja: Opolskie

#3

Post napisał: malzyk » 30 sty 2017, 14:46

ja bym sprobowal jedna wstepnie wyprostowac mlotkiem ( krawedzie ), potem rolki, i na koncu jeden bok ktory wyprostowales mlotkiem przepuscil przez krawedziarke zeby odzyskac zagiecie. w naszej firmie po ''mlotkowaniu'' przeciera sie to szlifierka orbitalna, zeby zmatowic i wyrownac slady. Jednak dodaje, ze my robimy to na blachac STALOWYCH. Jak zachowa nie alu? nie wiem..

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”