seria otworów w płaskowniku/profilu grubości 3mm

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
Charles1990
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 07 gru 2016, 22:32
Lokalizacja: Rzeszów

seria otworów w płaskowniku/profilu grubości 3mm

#1

Post napisał: Charles1990 » 07 gru 2016, 22:44

Witam
Nie wiem czy przeoczyłem jakis temat gdzie mam sie przedstawiac jesli tak to sorry... Paweł 26 lat
Mam nastepujący problem potrzebny jest mi albo płaskownik w granicach 40x3mm albo profil 40x30x3mm z serią otworów fasolek na mijanke czyli uścislajac płaskownik/profil perforowany dwurzędowy, w internecie jedyne co znalazłem to płaskownik 35x2 ale taki przekrój mnie nie zadowala. Pojawia się pytanie czy pomożecie znalezc kogos kto takie cos sprzedaje albo do kogo sie zgłosic żeby mi taki otwoy wykonał i jaki mógłby byc orientacyjny koszt takiej usługi, bo wygląda na to ze w domowych warunkach moze byc ciezko wykonac serie takich otworów. Z góry dzieki i Pozdrawiam jesli cos jest nie tak z moim tematem/postem to sorry postaram sie poprawic :)



Tagi:

Awatar użytkownika

Yarec
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2115
Rejestracja: 14 lis 2015, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

#2

Post napisał: Yarec » 07 gru 2016, 23:49

A nie łaska "dokleić" rysunek (nawet z kolana) ?
Płaskownik rozumiem klasyczny tj. tytanowy ? A profil z molibdenu ?
Ja się domyślam o co chodzi, znajdź zakład z obróbką CNC (google jeszcze działa)


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#3

Post napisał: InzSpawalnik » 08 gru 2016, 09:51

Poszukaj firmy ktora pracuje w stali, powinni miec maszyne do hydraulicznego wybijania otworow w plaskownikach i plytach.
Wstawia na maszyne odpowiednie kopyto na taki otwor badz fasolke jaki chcesz i wybija otwory.
Teraz taka sytuacja: w przypadku jak otwory beda zbyt duze ( w proporcji do szerokosci plaskownika ) to nie bedzie sie dalo tego tak wykonac.
W takim wypadku bedziesz musial znalezc firme dusponujaca wypalarka plazmowa ( albo jeszcze lepuej laserem ) i wypalic najpierw wszystkie otwory w arkuszu a nastepnie odciac ten pasek z otworami.
Jesli jednak twoje otwory sa bardzo blisko krawedzi plaskownika to i laser nie pomoze.
Twoja szansa na w miare tanie wykonanie bedzie wyedy wyciecie tego na wycinarce wodnej ( tzw "water-jet" ).
Na koniec zostaje ci frezowanie otworow ale ta metoda tez ma wady i cenowobedzie najdrozsza ze wzgledu i na czas i na narzedzia.

Mam nadzieje ze ma sens co napisalem.


Autor tematu
Charles1990
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 07 gru 2016, 22:32
Lokalizacja: Rzeszów

#4

Post napisał: Charles1990 » 08 gru 2016, 16:24

Dzięki za odpowiedzi rzeczywiscie mogłem dołączyc rysunek. Jeśli chodzi o interesujące mnie przekroje to płaskownik 40x3mm a profil 40x30x3mm teraz pytanie czy ma ktos orientacje jak cenowo wychodzi takie tłoczenie otworów przyjmijmy otwór fasolkowy 4x35mm w rozstawie co 20 mm jak to jest liczone czy za metr bieżacy czy za otwór ? Z góry dzięki za pomoc i sorry za ewntualne niedogodności bo zaczynam przygode z forum.

Obrazek


rodzyn
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 2
Posty: 79
Rejestracja: 03 mar 2011, 15:48
Lokalizacja: Polska

#5

Post napisał: rodzyn » 08 gru 2016, 18:55

Powiedz jeszcze jakich ilości tego potrzebujesz bo to jest kluczowe


Autor tematu
Charles1990
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 07 gru 2016, 22:32
Lokalizacja: Rzeszów

#6

Post napisał: Charles1990 » 08 gru 2016, 19:47

racja rodzyn w całym tym zamieszaniu zapomniałem o tym jaka ilosc... na początek byłoby to ok 20mb najlepiej profila 40x30x3mm z tym płaskownikiem narazie dałbym spokoj... w dalszej perspektywie byc moze byłoby to stałe zlecenie


rodzyn
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 2
Posty: 79
Rejestracja: 03 mar 2011, 15:48
Lokalizacja: Polska

#7

Post napisał: rodzyn » 09 gru 2016, 00:01

wg. mnie przy takiej ilości tylko laser (ew. woda lub plazma), chyba że znajdziesz firmę która się zajmuje wykrawaniem i akurat będzie miała takie narzędzie do profili jakich potrzebujesz - w co wątpię.
Gdyby to szło w setki czy tysiące metrów to wtedy mogło by się opłacić zrobienie odpowiedniego narzędzia (koszt to kilka tysięcy zł).


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#8

Post napisał: InzSpawalnik » 09 gru 2016, 08:21

Podobne do tego co tam pokazujesz fasolki sa dosc typowe. Gdybys musial zamowic specjalnie takie kopyta do wybijania na maszybe typu np GEKA ( sprawdz popularny model HYDRACROP 110 ) powinny kosztowac nie wiecej niz 40-50 Eur.
Taka opcja tylko do plaskownikow.
Profili juz nie wybijesz w ten sposob.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”