Wysoka jakość powierzchni otworu o małej średnicy.

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Armstec
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 482
Rejestracja: 02 maja 2014, 04:04
Lokalizacja: Wrocław

#11

Post napisał: Armstec » 26 lis 2016, 13:17

faktycznie wlasnie sie pokapowalem ze uszczelniacz do kibla z ziarnami węglika istnieje :razz: ale to jest bardzo delikatne do prac ozdobnych pierwsza ostra krawedz i po koncówce
j nawet mam takich kilka koncówek i dosc czesto ich używam, na podełku jest info tylko do czego i jaki stopien polerowania
Obrazek

Silikonowa masa z drobnym proszkiem sciernym tgz"gumki polerskie" , ale to jest tylko do nablyszczania-czyszczenia wlasciwosci skrawalnych czy ściernych to niema prawie żadnych (nawet najniższa zgrubna gradacja)
tamto narzedzie chyba jest i tak z kamieniami sciernymi nadzianymi... kto by sie cackał z nadziewaniem gumek na druciaka skoro te miekie gumki zaraz by pospadały i drapał by sam drut... a i bez udziwnień wejdzie gumka w kazdy otwór powyzej 4mm, nabłyszczy ale w żaden sposób nie zmieni faktury powierzchni ani wymiaru.
taki efekt robi taka gumka, zaczeło sie swiecic sie ale poza tym nic sie nie zmienia technicznie (otwór fi10mm /7mm) do ideału wciąż bardzo daleko
Obrazek



Tagi:


Autor tematu
ccysio
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 25 paź 2012, 18:12
Lokalizacja: Lublin

#12

Post napisał: ccysio » 28 lis 2016, 10:04

Ogólnie chciałbym uzyskać powierzchnię w okolicach Ra 0,63, a że nie mam dostępu do wielu narzędzi, to szukam najprostszej metody do wykonania takiego otworu. Myślałem o zastosowaniu czegoś w rodzaju wałka na który można by nawinąć odpowiedni materiał, a do tego jeszcze dodać jakąś pastę polerską, choć jak do tej pory nie udało mi się wymyślić jak to zastosować w praktyce.


marcpol
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 170
Rejestracja: 20 lut 2012, 19:50
Lokalizacja: Białystok

#13

Post napisał: marcpol » 28 lis 2016, 10:41

Zbliżoną chropowatość da się uzyskać odpowiednim rozwiertakiem.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”