Prasa krawędziowa Amada ITPS 100 30

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
przemek217
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 15
Rejestracja: 19 sie 2009, 07:34
Lokalizacja: Limanowa

Prasa krawędziowa Amada ITPS 100 30

#1

Post napisał: przemek217 » 16 lis 2016, 10:15

Witam wszystkich.

Mam prośbę do osób które miały styczność z prasą krawędziową Amada ITPS 100 30 rok produkcji 1990, potrzebuję dokumentacji DTR lub pomocy przy uruchomieniu tej prasy. Problem polega na tym że po rozjechaniu na punkty referencyjne zderzak (oś X) przesuwa się o około 200 minimetrów w kierunku matryc co zmniejsz obszar roboczy jak również ta odległość (na pulpicie) nie jak nie ma się od rzeczywistej odległości od stempli (mierzona metrem). Drugą sprawą jest samo gięcie, po określeniu parametrów gięcia (rodzaj materiału, grubość i kąt gięcia) zagięcie całkowicie odbiega od zadanego kąta. Jakby ktoś mógł mi pomóc byłbym bardzo wdzięczny, w rewanżu mogę pomóc w obsłudze obrabiarek Mikron 3 i 5osi i w obsłudze programu NX 10 i starsze.

Zapomniałem dodać że maszyna ma sterownie Delem DA42
http://www.jtes-machinesales.co.uk/prod ... s_100_3_2/

Pozdrawiam i z góry dziękuję



Tagi:

Awatar użytkownika

smigus1
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 34
Rejestracja: 13 sty 2011, 22:01
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Re: Prasa krawędziowa Amada ITPS 100 30

#2

Post napisał: smigus1 » 08 lut 2017, 22:46

przemek217 pisze:Witam wszystkich.

Mam prośbę do osób które miały styczność z prasą krawędziową Amada ITPS 100 30 rok produkcji 1990, potrzebuję dokumentacji DTR lub pomocy przy uruchomieniu tej prasy. Problem polega na tym że po rozjechaniu na punkty referencyjne zderzak (oś X) przesuwa się o około 200 minimetrów w kierunku matryc co zmniejsz obszar roboczy jak również ta odległość (na pulpicie) nie jak nie ma się od rzeczywistej odległości od stempli (mierzona metrem). Drugą sprawą jest samo gięcie, po określeniu parametrów gięcia (rodzaj materiału, grubość i kąt gięcia) zagięcie całkowicie odbiega od zadanego kąta. Jakby ktoś mógł mi pomóc byłbym bardzo wdzięczny, w rewanżu mogę pomóc w obsłudze obrabiarek Mikron 3 i 5osi i w obsłudze programu NX 10 i starsze.

Zapomniałem dodać że maszyna ma sterownie Delem DA42
http://www.jtes-machinesales.co.uk/prod ... s_100_3_2/

Pozdrawiam i z góry dziękuję
Jeżeli problem jeszcze nie jest rowiązany to proszę o kontakt, może będę mógł pomóc


Amad itps
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 25 sty 2023, 21:38

Re: Prasa krawędziowa Amada ITPS 100 30

#3

Post napisał: Amad itps » 25 sty 2023, 21:44

Witam czy jest ktoś kto umie ustawić taka maszynę?

Dodane 39 sekundy:
Maszyna zagina jedną stronę bardziej

Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Prasa krawędziowa Amada ITPS 100 30

#4

Post napisał: Zienek » 26 sty 2023, 17:22

ITPS ma siłowniki na środku belki dolnej. Detale powinno się giąć symetrycznie na środku szerokości.

Taka moja sugestia.
Jeśli jednej strony nie dogina, to przesuń cały detal w stronę mocniej doginającą, to może się lepiej ułożą siły i będzie równomiernie.

Założenie jest takie, że masz dobre - nie powyginane noże, bo ich zużycie też może powodować problemy z równomiernym gięciem. Papierki pod matrycę albo między powierzchnię oporową a stempel w takim przypadku.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”