CNC + NOŻE KSZTAŁTOWE

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

zdzicho
Posty w temacie: 3

#11

Post napisał: zdzicho » 09 lis 2016, 20:02

Nóż jest dość szeroki,co może powodować drgania . Bez podparcia kłem raczej nie da rady. Nie wiem skąd twierdzenie ,że noże będą się szybko tępić? Wręcz odwrotnie. Żywotność ostrza będzie większa.



Tagi:


bartx
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 85
Rejestracja: 01 lut 2009, 19:40
Lokalizacja: Pszczyna

#12

Post napisał: bartx » 09 lis 2016, 20:49

Nie wiem czy w tym przypadku zastosowanie noża kształtowego do zrobienia całej choinki ma sens. Średnica zakładam, że max 15-20mm, szeroki nóż spowoduje spore drgania tak jak napisał przedmówca. Prędzej bym kombinował z nożem na 2-3 "ząbki", chociaż i tak moim zdaniem zajmie to więcej czasu niż przejazd nożem po całości (wcięcia nie są duże).

Jeśli miałbym sam to optymalizować, to można by użyć czegoś w rodzaju frezu trepanacyjnego, takiego, który zbierze po obwodzie, a zostawi środek. A później tylko obróbka kształtowa nożem za jednym przejazdem. Nie mam doświadczenia jeśli chodzi o taką obróbkę, ale wydaje mi się, że można by w ten sposób ograniczyć puste przejazdy. I można by dość dużo nim zbierać, bo nie wytworzysz w ten sposób takich sił, jak przy zwykłym zgrubnym toczeniu, które będą odpychać materiał promieniowo.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”