Zabezpieczanie powierzchni do malowania

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
Gleba
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 17
Rejestracja: 19 wrz 2011, 20:49
Lokalizacja: śląsk

Zabezpieczanie powierzchni do malowania

#1

Post napisał: Gleba » 26 paź 2016, 21:12

Witam,
Potrzebuję poszerzyć wiedzę na temat zabezpieczania elementów stalowych, przed malowaniem proszkowym jak i samego procesu malowania.

Jak zabezpieczać gwinty, otwory pasowane, całe powierzchnie ?
Lepiej wyciąć z jakiegoś tworzywa czy aluminium lub kupić sylikonowe ?
Myślałem o zielonej taśmie do 220stC ale jest droga i w dodatku jednorazowa, może ktoś stosuje zamienniki ?

Elementy które idą do malowania to zwykle płyty grubości do 80mm i z maksymalnym gwintem M30.

Zastanawiam się też nad wadami i zaletami malowania na mokro, aby zmienić technologie i dać do malowania tym sposobem.


Rzeczy niemożliwe robimy od ręki, cuda +/- 3 dni robocze.

Tagi:

Awatar użytkownika

clipper7
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2379
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:29
Lokalizacja: Poznań

#2

Post napisał: clipper7 » 27 paź 2016, 10:20

Zlecałem malowanie proszkowe elementów z gwintowanymi otworami i malujący doradził mi po prostu wkręcenie odpowiednich śrub. Co ciekawe, twierdził, że do samego utwardzania farby je wykręca, podobno tak wychodzą ładniej brzegi otworów. Efekt był ładny.
Jeżeli pomogłem - nie zapomnij kliknąć POMÓGŁ


Autor tematu
Gleba
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 17
Rejestracja: 19 wrz 2011, 20:49
Lokalizacja: śląsk

#3

Post napisał: Gleba » 27 paź 2016, 10:37

Tak tylko kupowanie 80 szt śrub M30 to przesada, ale szło bym na przynajmniej 2 -3 zwoje utoczyć takie zaślepki..
A co z otworami pasowanymi czy całe powierzchnie ?
Rzeczy niemożliwe robimy od ręki, cuda +/- 3 dni robocze.


atlc
Posty w temacie: 1

#4

Post napisał: atlc » 27 paź 2016, 12:44

Jak zielona taśma ochronna jest Ci droga, a produkcja jest powtarzalna, to wykonaj zaślepki do tych powierzchni.
Ja używałem kiedyś pokryw aluminiowych z blachy 6mm z frezowanym kanałkiem pod uszczelkę silikonową.
Jak nie chcesz używać śrub do wkręcania w otwory, to zostają niestety zaślepki silikonowe, lub cięcie na kawałki pręta gwintowanego M30 i nacinanie rowka pod płaski śrubokręt(bo to chyba taniej niż toczyć i gwintować korki, chyba, że ktoś ma dużo wolnego czasu). Z tym, że jeżeli to powtarzalna robota, to co to za koszt 80 śrub M30..?


malzyk
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 25
Rejestracja: 13 lis 2011, 15:55
Lokalizacja: Opolskie

#5

Post napisał: malzyk » 27 paź 2016, 13:06

w naszej malarni uzywaja zaslepek sylikonowych ktore sa wciskane w gwiny. Po wypieczeniu sa wyciagane. Zazwyczaj sa one doliczane podczas wyceny i traktowane jako jednorazowe, chociaz wykorzustujemy je ponownie z uwagi na to ze lakier sie od nich odkleja przy wyciaganiu. Jezeli zastrzezesz przy malowaniu ze chcesz miec gwinty niemalowane, powinni Ci je zabezpieczyc.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”