Wskazówki dotyczące parametrów toczenia w alu i stali.

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
dodopl
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 12
Rejestracja: 14 maja 2015, 20:20
Lokalizacja: wrocław

Wskazówki dotyczące parametrów toczenia w alu i stali.

#1

Post napisał: dodopl » 28 wrz 2016, 19:06

Witam, szukam info które mi pomoże okiełznać ustawienie parametrów toczenia,
siedzę w branży już ponad 6 lat, ale z toczeniem jak na razie miałem mało wspólnego.:):)

Dostałem materiały szkoleniowe typu poradnik obr. skrawaniem (firma sandvik)
i posiadam jakieś poradniki tokarskie, ale zaczyna mi się to troszkę mieszać już.

Zauważyłem że czasami to co w książkach pisze z rzeczywistością ma mało wspólnego,
wszystko zależne od materiału, rodzaju i jakości narzędzi i płytek.:)

I trzeba dużo próbować, próbować toczyć toczyć:) i coś się osiągnie, ale byłbym wdzięczny za jakieś wsparcie dotyczące obróbki aluminium i stali P.

jakieś pi razy drzwi razy parapet, : obroty , posuwy, głębokości skrawania, na zgróbną i wykończenie.
Żebym mógł się jakoś odnieść i poćwiczyć:)

Z góry wielkie dzięki za wszelką odp i pomoc :) pozdrawiam :):)

tokareczka to dossan na sterowaniu fanuca max obr, to 3000obr/min



Tagi:

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 11575
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#2

Post napisał: RomanJ4 » 28 wrz 2016, 20:13

Musi kolega wziąć pod uwagę, że zazwyczaj wszelkie katalogi odnoszą się do konkretnych przypadków, gdzie dobrze znane są własności materiałów i narzędzi(jak to jest w produkcji), więc i zalecane parametry (np prędkość Vc, głębokość skrawania ap, itd) wyznaczone są dla przemysłowej, maksymalnie wydajnej, prędkościowej obróbki.
Nie bez znaczenia jest też określona dla nich "sztywność" stosowanych w produkcji obrabiarek, raczej mało realna do uzyskania w amatorskich zastosowaniach, dlatego dane katalogowe raczej należy postrzegać jako maksymalne, i redukować je orientacyjnie nawet do połowy wartości, zwłaszcza jeśli (co się często zdarza) nie znamy czy to dokładnie gatunku materiału, czy dokładnych parametrów no/name narzędzia..
A potem próbować "podkręcić" parametry zawsze można, jeśli obecne się sprawdzają..
Ale może lepiej niech wypowiedzą się koledzy oblatani w CNC.. (ja "manualny")
pozdrawiam,
Roman

Awatar użytkownika

viper
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 490
Rejestracja: 23 wrz 2013, 13:44
Lokalizacja: Polska

#3

Post napisał: viper » 28 wrz 2016, 21:53

dodopl pisze:jakieś pi razy drzwi razy parapet, : obroty , posuwy, głębokości skrawania, na zgróbną i wykończenie.
Żebym mógł się jakoś odnieść i poćwiczyć:)
temat dość szeroki ale tak w paru słowach...
obroty określasz z Vc. Vc masz podane w katalogu producenta oraz na opakowaniu płytek np.Vc 100-180
Na pewno już się nauczyłeś jak się to liczy.

posuw tak samo jak powyżej czyli wszystko jest napisane na opakowaniu i w kat. w maszynie wklepujesz najlepiej G95 - posuw mm/obr i jazda..

głębokość skrawania jest zależna od wielu czynników, przedewszystkim od rodzaju płytki a potem od materiału.
Jedna płytka będzie miała max ap.1(mm) a inna ap.6(mm)
Jedna będzie miała promień r0,2 inna r1,2

Na obróbkę zgubną bierzesz ile się max da żeby szybko oblecieć detal w byle jakiej jakości a wykańczasz z małymi naddatkami (w zależności jak wyżej od wielkości płytki i promienia)

Wszystko ogólnie napisałem bo naprawdę temat szeroki. Miło wcześniej popracować na manualu jakiś czas zanim zacznie się na CNC bo możesz poczuć dosłownie obróbkę kręcąc korbami i zdobywać dośwadcznie :)


mag999
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 713
Rejestracja: 14 sty 2015, 18:59
Lokalizacja: Polska

#4

Post napisał: mag999 » 29 wrz 2016, 06:42

Na wykańczanie bardzo mały naddatkek też nie jest dobry. W stali to minimum 0.6mm.
Głębokość skrawania i posuwy są też zależne od mocowania i roznic średnic (jeśli średnica obrabiana jest dużo większa niż średnica mocowania to tez wypada zmniejszyć ap i posuw

Awatar użytkownika

viper
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 490
Rejestracja: 23 wrz 2013, 13:44
Lokalizacja: Polska

#5

Post napisał: viper » 29 wrz 2016, 08:32

Na wykańczanie bardzo mały naddatkek też nie jest dobry. W stali to minimum 0.6mm.
dla ścisłości- minimalny naddatek zależy od promienie :) minimum to chyba 1/3 R lub coś blisko tego- nie pamiętam książkowo ile to było.

Nie pisałem dokładnie wszystkiego bo zasad obróbki na CNC jak i manualu, doboru płytek, promieni, gatunków płytek, rodzajów oprawek, gatunków stali.... jest tego naprawdę sporo :)

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 11575
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#6

Post napisał: RomanJ4 » 29 wrz 2016, 09:39

viper pisze:dla ścisłości- minimalny naddatek zależy od promienie :) minimum to chyba 1/3 R lub coś blisko tego- nie pamiętam książkowo ile to było.
ap≥ 2/3 re (w/g Sandvik), bo mniejsza powoduje zwiększanie wypadkowego kąta przyłożenia Kr krawędzi skrawającej, wzrost długości efektywnej krawędzi skrawania Ia(w stosunku do ap),

Obrazek
wzrost oporów skrawania a zwłaszcza promieniowej(odporowej) siły Fcn

Obrazek

co rzutuje na jakość powierzchni(choć paradoksalnie im większy promień tym mniejsze Rt )
Obrazek
http://www.sandvik.coromant.com/pl-pl/k ... ose_radius
https://www.cnc.info.pl/topics89/bass-p ... 384,10.htm
Obrazek[/i]
pozdrawiam,
Roman


Autor tematu
dodopl
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 12
Rejestracja: 14 maja 2015, 20:20
Lokalizacja: wrocław

#7

Post napisał: dodopl » 29 wrz 2016, 14:34

RomanJ4, viper, mag999,

O ja dzięki za odpowiedzi, noo to nic innego mi nie zostaje jak tylko próbować
czyli spokojnie to co na pudełkach po płytkach piszą można stosować (plus minus)
a reszta to po prostu przerabiać wałki na wióry, aż się dojdzie do wprawy :)

dzięki wielkie :):) jak ktoś by coś miał jeszcze ciekawego do wtrącenia to zapraszam :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”