szlifierka narzędziowa

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 14
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#61

Post napisał: IMPULS3 » 01 wrz 2016, 14:20

pawel2493 pisze: o równoległości nie wspomnę bo jeśli operator szlifierki wie co robi i jak ma maszyne przygotować to wychodzi równoległość na 0,000mm.
Wszystko jest kwestią stany technicznego i możliwości maszyny. Szlifowanie to też znów nie jakaś magiczna praca, więc też bez przesady.
I rzecz najważniejsza czyli dobór ściernicy do materiału. Jak się robi coś seriami to można sobie na to pozwolić, ale jak przyjdzie klient i chce 5 różnych robót na różnych materiałach to też ma znaczenie.
Nikt raczej ściernicy zmienial co chwila nie będzie. Chyba że robi na czas. :)



Tagi:


Armstec
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 8
Posty: 482
Rejestracja: 02 maja 2014, 04:04
Lokalizacja: Wrocław

#62

Post napisał: Armstec » 01 wrz 2016, 15:13

pawel2493 pisze:to wychodzi równoległość na 0,000mm.
Pierwszy szlifiesz który wykona taki szlif, zapewne z miejsca dostanie nobla z techniki , chemii fizyki , i kilku innych dziedzin. Rozmawiajmy poważnie takich wartosci nie ma

Najlepsze najnowocześniejsze szlifierki na swiecie osiągają równoległość, liniowość TIR 0,3-0,4 mikrometra i gladkosć Ra 6-10 nanometra np. maszyny japońskie NAGASEI
http://nagase-i.jp/eng/product/product_02.html
taki sprzet obsluguje sztab jajogłowych naukowców a nie szlifierz uslugowy

Obrazek

tak na marginesie :wink:


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 15
Posty: 16243
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#63

Post napisał: kamar » 01 wrz 2016, 16:03

pawel2493 pisze: ja takie dystanse szlifuje po kilkadziesiąt sztuka na raz i to z dokładnością do 0,005mm
Nie wiem czy jeszcze żyje szef kontroli toruńskiej Elany, pięknie by ci to wybrakował :)

Awatar użytkownika

Autor tematu
ALZ
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 13
Posty: 3433
Rejestracja: 06 sie 2004, 01:42
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

#64

Post napisał: ALZ » 01 wrz 2016, 16:06

To zresztą widać. Czym lepsza firma, większa dokładność. "Mistrzami" są tutaj włośi. Jak sprawdzam pasametrem te pierścienie to baaardzo rzadko aby się zmieścili w 0.004, niemcy zawsze.


powgreg
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 112
Rejestracja: 25 paź 2005, 23:21
Lokalizacja: RzeszĂłw

#65

Post napisał: powgreg » 01 wrz 2016, 16:58

kamar pisze:
pawel2493 pisze: ja takie dystanse szlifuje po kilkadziesiąt sztuka na raz i to z dokładnością do 0,005mm
Nie wiem czy jeszcze żyje szef kontroli toruńskiej Elany, pięknie by ci to wybrakował :)
Bo nic nie działała na wyobraźnie jak te mikrony :mrgreen:

Prawie siedem ekranów postów i jakie wnioski dla autora, bez lini technologicznej z czujnikami przemieszczeń liniowych docierarek itp plus pana "czesia" z co najmiej 30 stażem do obsługi nie ma co podchodzić do tematu...
Prawda jest taka że wystarczy mala magnesówka z "drobno ziarnistym" magnesem trochę praktyki by złapać tajemną wiedzę cytat dla wybranych :mrgreen:
Lepsza by była karuzelowa jak pisał kamar ale na zwykłej też da się spokojnie szlifować
Pchane się w produkcyjne wielkoseryjne metody to głupota będzie więcej kalibrowania ustawiania i ew strat niż właściwej roboty.


Armstec
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 8
Posty: 482
Rejestracja: 02 maja 2014, 04:04
Lokalizacja: Wrocław

#66

Post napisał: Armstec » 01 wrz 2016, 17:47

powgreg pisze:, bez lini technologicznej z czujnikami przemieszczeń liniowych docierarek itp plus pana "czesia" z co najmiej 30 stażem do obsługi nie ma co podchodzić do tematu....

własnie chodziło mi ze dla malych dupereli szlifierka lapidarna oferuje bardzo przyzwoite rezultaty mimo "premitywnej" budowy , prostej obsługi i niskiej ceny
magnesówki czy narzedziowe w stanie sprawnym sa juz dość drogie ale też są wiele bardziej uniwersalne, na takim sowieckim zardzewialym klocu za 1000zł ze złomu tez mozna robic

autor pytał o dokladnosc w setce, na tanim premitywnym dysku lapidarnym to nie jest najmniejszy problem, szlifierka CCCP ze złomu raczej może miec klopoty, i lepiej wybrac cos w lepszym stanie i za te pare zł wiecej

wachlarz opcji do wyboru


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 15
Posty: 16243
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#67

Post napisał: kamar » 01 wrz 2016, 18:10

powgreg pisze: Lepsza by była karuzelowa jak pisał kamar .
Lepsza bo pewniejsza. Do 2 setek szlifowane tyle co wlazło na stół, potem pojedyńczo na środek i przejście bez ruszania osią "z" Przy rozgrzanym, właśnie poradzieckim tłuku, po przełączeniu na stalą prędkość skrawania, wychodziło dość powtarzalnie. Tyle że na przerwę się nie wyłączało :)

Awatar użytkownika

Autor tematu
ALZ
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 13
Posty: 3433
Rejestracja: 06 sie 2004, 01:42
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

#68

Post napisał: ALZ » 01 wrz 2016, 19:14

Kurcze, nie zdawałem sobie sprawy że tak namieszam :mrgreen:
Ja tych pierścieni rocznie potrzebuję może 30-40 kompletów, a więc osprzęt do produkcji za grubą kasę odpada bo lepiej je po prostu zamówić na zapas i problem z głowy.
Tak wypaliłem z szlifierką bo nie znam tych maszyn, ale jak brzmi - szlifierka narzędziowa. I to mnie zmyliło. Myślałem że to coś porządniejszego, ale już wiem że tak jak ze wszystkim, cena odzwierciedla przydatność. Muszę jeszcze porobić próby z tym docieraniem. Załatwię sobie jakąś pastę diamentową i spróbuję. Kiedyś już próbowałem, ale z miernym skutkiem, ale teraz zrobię sobie taki pierścień z obciążnikiem do docierania i zobaczymy.


Armstec
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 8
Posty: 482
Rejestracja: 02 maja 2014, 04:04
Lokalizacja: Wrocław

#69

Post napisał: Armstec » 01 wrz 2016, 19:49

dysk mozesz zrobic toczonej płyty stalowej z kanalikami z nakladanym na niego cienkim dyskiem blachy miedzianej (scierniwo sie wbija w miedz i dysk zamienia sie w sciernice scina detal , sam nie jest ciety)

w praktyce do każdej gradacji musisz miec osobny dysk bo raz użyty nie mozna dać wyższej gradacji, bo bedzie miał juz powbijane ziarno na stale

znajdziesz w sieci dużo projektów i pomysłów ludzie robią sami takie maszynki jest do ogarniecia w domu


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 15
Posty: 16243
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#70

Post napisał: kamar » 01 wrz 2016, 20:24

Sam się zastanawiam czy nie zrobić czegoś takiego. Uwolnił by się wreszcie od rodzinnych sitek i nożyków do maszynek :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”