rura ciepła

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
annnaa92
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 5
Rejestracja: 12 cze 2016, 15:08
Lokalizacja: kraków

rura ciepła

#1

Post napisał: annnaa92 » 19 cze 2016, 16:22

Cześć,
bardzo proszę o pomoc, a dokładnie o radę. Moim problemem jest narysowanie innowacyjnej metody wytworzenia rury poprzecznie żebrowanej- elementu wymiennika ciepła. Jako innowacje mam wykonać rurę ciepła, która wewnątrz będzie miała powierzchnię porowatą (skaplanie na powierzchni rury- wewnatrz przepływająca ciecz pod cisnieniem)
Czy jest możliwe wykonanie rury ze spieku proszków metali a następnie nałożenie na niej rury z blachy (ze szwem). Bardzo prosze od rady
Z góry dziękuję i pozdrawiam!



Tagi:


Armstec
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 482
Rejestracja: 02 maja 2014, 04:04
Lokalizacja: Wrocław

#2

Post napisał: Armstec » 19 cze 2016, 17:15

no jak tak zrobisz ze owiniesz blachą to nie będzie działało zbytnio z braku litego kontaktu z blachą

Ale jak zrobisz spiekanie juz w rurze razem z nią , rura najlepiej bruzdowana by spiek nie odpadał to się uda

innowacja w pędzeniu bimbru na pewno to bedzie, ale w komputerach radiatory żelowe tak sie robi juz jakis czas

ObrazekObrazek Obrazek
Obrazek


Autor tematu
annnaa92
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 5
Rejestracja: 12 cze 2016, 15:08
Lokalizacja: kraków

#3

Post napisał: annnaa92 » 19 cze 2016, 17:35

dzięki!
a możesz naprowadzić mnie jak dokładnie mam wytworzyć taką rurę, tzn jak zrobić spiek w rurze?
mam wykonać min rysunek techniczny przedstawiający wykonanie, spiekanie takiego elementu a niestety nie mam pojecia jak to zrobić


bartx
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 85
Rejestracja: 01 lut 2009, 19:40
Lokalizacja: Pszczyna

#4

Post napisał: bartx » 19 cze 2016, 18:22

Armstec pisze:no jak tak zrobisz ze owiniesz blachą to nie będzie działało zbytnio z braku litego kontaktu z blachą

Ale jak zrobisz spiekanie juz w rurze razem z nią , rura najlepiej bruzdowana by spiek nie odpadał to się uda

innowacja w pędzeniu bimbru na pewno to bedzie, ale w komputerach radiatory żelowe tak sie robi juz jakis czas


To nie są radiatory żelowe (?), technologia nazywa się heatpipe, a rurki dodatkowo wypełnione są w środku nieznaną substancją, która odpowiada za transport ciepła.


Autor tematu
annnaa92
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 5
Rejestracja: 12 cze 2016, 15:08
Lokalizacja: kraków

#5

Post napisał: annnaa92 » 19 cze 2016, 18:34

tak chodzi mi o heat pipe, o struktorze kapilarnej.
czy mogłabym prosić o kontakt na maila poza forum? proszę o wskazówki, pomoc (oczywiście odpłatną)
[email protected]


Armstec
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 482
Rejestracja: 02 maja 2014, 04:04
Lokalizacja: Wrocław

#6

Post napisał: Armstec » 19 cze 2016, 18:53

bartx pisze:wypełnione są w środku nieznaną substancją, która odpowiada za transport ciepła.
"nieznana substancja :cool: " to własnie jest żel czyli , woda z acetonem, metanolem, olejem, sama woda, amoniak, sód zalezy od temp pracy


Aniu obstawiam (pewnosci nie mam) że w rurke umieszczają wałek (forme wewnetrzną) z jakiegos materiału który się nie spaja , przesztrzen miedzy rurką a wałkiem zasypują granulatem i całosc idzie do pieca , po wyjeciu z pieca wałek (forme) się usuwa zostaje spiek w rurze

albo granulat wprowadza sie miedzy wałek a rurkę i rurka zostaje sprasowana co wstepnie spaja granulat, wałek się wyjmuje a rurka trafia do pieca gdzie całosc się spieka i spaja trwale

to tak obstawiam ale jak rzeczywiscie to robią nie wiem bo skąd

Obrazek

ale w google szukaj "heat pipe manufacturing" " heat pipe sintering"
Ostatnio zmieniony 19 cze 2016, 19:14 przez Armstec, łącznie zmieniany 2 razy.


Autor tematu
annnaa92
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 5
Rejestracja: 12 cze 2016, 15:08
Lokalizacja: kraków

#7

Post napisał: annnaa92 » 19 cze 2016, 19:02

Armstec pisze:
bartx pisze:wypełnione są w środku nieznaną substancją, która odpowiada za transport ciepła.
"nieznana substancja" to własnie żel czyli woda z olejem, woda z acetonem, metanolem


Aniu obstawiam (pewnosci nie mam) że w rurke umieszczają wałek (forme wewnetrzną) z jakiegos materiału który się nie spaja , przesztrzen miedzy rurką a wałkiem zasypują granulatem i całosc idzie do pieca , po wyjeciu z pieca wałek (forme) się usuwa zostaje spiek w rurze

albo granulat wprowadza sie miedzy wałek a rurkę i rurka zostaje sprasowana co wstepnie spaja granulat, wałek się wyjmuje a rurka trafia do pieca gdzie całosc się spieka i spaja trwale

to tak obstawiam ale jak rzeczywiscie to robią nie wiem bo skąd



ale w google szukaj "heat pipe manufacturing" " heat pipe sintering"
dasz radę skontaktować się ze mną przez maila? bardzo proszę
[email protected]

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”