CNC nierdzewka 1.4571(16%chrom) problem frezowanie

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

MoldMichal
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 307
Rejestracja: 03 mar 2012, 12:04
Lokalizacja: Częstochowa

#31

Post napisał: MoldMichal » 23 mar 2016, 15:32

wejście po łuku w materiał oczywiście wydłuży życie płytki, ustabilizuje wejście/wyjście w/z materiał(u) i to fakt... bynajmniej tak pisza w materiałach edukacyjcych :D
a w życiu? kto to stosuje ? :D oszczędność mizerna a efekt ten sam :D
może przy seriach robi jakąś różnice przy jednostkowych elementach szkoda czasu choćby na przestawienie ptaszka z odjazdu stycznego na łuk :)


Pozdrawiam Michał

Tagi:


lysy_78
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 18
Rejestracja: 15 paź 2006, 22:58
Lokalizacja: pruszkow

#32

Post napisał: lysy_78 » 23 mar 2016, 20:09

Jak naprawdę "nie chce iść" (obróbka) to trzeba wszystkiego próbować.
Przy materiałach trudnoobrabialnych warto pokombonować.
Tylko czy operator patrzy na aspekt ekonomiczny?
Czesto Nie. Dlaczego?
Bo nie ma wystarczających danych, nie wie ile kosztuje płytka, nie wie ile ile kosztuje praca maszyny lub ma to wszystko w d...
Jak zacznie sie stosować zalecenia producenta narzędzi (nie koniecznie Sandvik) to można sporo zaoszczędzić.

[ Dodano: 2016-03-23, 20:19 ]
Kolego WZÓR po co Ci gkod?
Nie wiesz gdzie zero detalu, nie wiesz jakie naddatki itd.
Programowanie nie jest problemem,problemem jest TECHNOLOGIA.

[ Dodano: 2016-03-23, 20:31 ]
Kolego ZDZICHO
Szukam fachowców a nie ludzi, ktorym się wydaje, że są fachowcami.
Masz ochotę pogadać zadzwoń. Skoro wiesz , że szukam ludzi, to znasz mój nr tel.
ELITA FORUM = gość, któty napisał 1000 postow. (typu: wydaje mi się..., moim zdaniem... a może tak... )


zdzicho
Posty w temacie: 2

#33

Post napisał: zdzicho » 23 mar 2016, 21:17

Przyglądałem się chwilę temu ogłoszeniu ,ale odpada ,ze względu na odległość.

Awatar użytkownika

rafalxfiles
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 665
Rejestracja: 28 sie 2006, 17:55
Lokalizacja: dolnyśląsk
Kontakt:

#34

Post napisał: rafalxfiles » 23 mar 2016, 23:19

A ja bym wrócił do pierwszej strony tego tematu.. i jeszcze raz przeczytał o czym pisze kolega Patryk69.. ja jak bym miał do zrobienia jedną sztukę to pewnie też bym się nie bawił w wejście po łuku..
Ale skoro on pisze że ma problem.. to już tą jedną sztukę zrobił i zamierza robić kolejne.. i już wie, że coś mu nie tak idzie.. a może tak.. ale chciał by się poradzić co można polepszyć, żeby to szło lepiej..
Co do szkolenia.. to napisałem o sandviku bo to chyba pierwsze szkolenie na którym byłem i na którym dowiedziałem się dużo ciekawych rzeczy.. od tamtego czasu byłem na wielu innych.. i w sumie wiedza się powtarza, w różnym stopniu.. ale mi tamto szkolenie najbardziej zapadło w pamięci.. i chyba było najbardziej zrozumiałe..
To szkolenie jest darmowe (jedyne co to trzeba przy okazji wysłuchać o tym co sandvik ma w swojej ofercie itp. ale to nie kołdra z bawełny że trzeba od razu kupować) więc nikogo nie naciągam na kasę.. można tylko zyskać.. a mi (i jak widzę kilku innym kolegom z forum) nie chce się tłumaczyć dlaczego wejście po łuku a nie na prosto.. mamy XXI wiek.. jest internet.. książki jeszcze są... poszukajcie sobie dlaczego.. albo najpierw uzupełnijcie swoją 30 letnią wiedzę.. zanim kogoś będziecie obrażać.. bo wy jesteście fachowcami.. a jeżeli wam się nie chce szukać. to polecam szkolenie.. tam wam najpierw wytłumaczą dlaczego po łuku, a później jeszcze pokażą to samo w praktyce, że działa..
Ae 70% głowicy..

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 7974
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#35

Post napisał: WZÓR » 24 mar 2016, 10:25

rafalxfiles pisze:A ja bym wrócił do pierwszej strony tego tematu.. i jeszcze raz przeczytał o czym pisze kolega Patryk69.. ja jak bym miał do zrobienia jedną sztukę to pewnie też bym się nie bawił w wejście po łuku..
Ale skoro on pisze że ma problem....
I mądrego warto posłuchać.

Z mojej strony co miałem w tym temacie napisać , napisałem i nie mam zamiaru się powtarzać.
Co do kolegów promujących ,, nowe technologie" .... , jeden strzelił focha , a drugi pyta się po co mi ten g-kod ( nawiasem mówiąc założyciel tematu też o to prosił) i jak widać pomocy w tym zakresie do tej pory nie ma.

Swoją drogą dziwię się , że nie zwróciliście uwagę jak dużą głowicą kolega ten materiał frezuje.
Ja na swoich Haas największą głowicę miałem fi80 , którą już dawno nie używam.
Są lepsze metody / narzędzia ) (np.) głowica Iscar fi 50 na płytki styczne .
.... robota idzie jak trzeba .
I taka jest moja ,, nowoczesna technologia" po 30 latach frezowania.

https://www.iscar.com/eCatalog/Family.a ... 1&GFSTYP=M
... i mniej płytek się zużywa. :mrgreen:

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki

Awatar użytkownika

rafalxfiles
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 665
Rejestracja: 28 sie 2006, 17:55
Lokalizacja: dolnyśląsk
Kontakt:

#36

Post napisał: rafalxfiles » 24 mar 2016, 22:22

Dobra poświęciłem się i poszukałem Filmu
Wiem.. to tylko film.. dlatego jak już pisałem :)) na szkoleniu sandvika obrabia się jakąś kostkę z kwasiaka i naprawdę można zobaczyć że to działa.. Do tego polecam obejżeć To
I tu jeszcze jeden film o wchodzeniu po łuku w materiał.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”