Interpolacja spiralna i zagłebianie się w materiał, posuw

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
heisenberg45
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 7
Rejestracja: 03 wrz 2015, 15:20
Lokalizacja: Poznań

Interpolacja spiralna i zagłebianie się w materiał, posuw

#1

Post napisał: heisenberg45 » 24 lut 2016, 19:03

Posiadam kilka frezów trzpieniowych, dwu-ostrzowych nieznanego mi pochodzenia (fi5 mm fi10 i fi12). Nie mam do nich katalogów. I tutaj moje pytanie: jak dobierać wartości posuwu na ząb dla ruchu frezu po spirali, oraz zagłębianiu się prostopadle czołem frezu w materiał? Materiał jaki chciałbym frezować to aluminium, geometrie to rowki i kieszenie. Oraz chciałbym wiedzieć ile taki frez przykładowo może wejść na głębokość w jednym przejściu. Jak byłaby do tego jakaś literatura, bo sam nie umiem znaleźć, to byłbym wdzięczny.



Tagi:

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7974
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#2

Post napisał: WZÓR » 24 lut 2016, 21:04

heisenberg45 pisze: ... . I tutaj moje pytanie: jak dobierać wartości posuwu na ząb dla ruchu frezu po spirali, oraz zagłębianiu się prostopadle czołem frezu w materiał?....
To zerknij do innego katalogu .... , a wartości są przybliżone.
Przy zagłębianiu się zalecam dawać posuw na jeden ząb niezależnie ile ma ich frez.
.... powód - narzędzie dłużej pożyje.

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


davish88
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 244
Rejestracja: 26 gru 2012, 11:06
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

#3

Post napisał: davish88 » 24 lut 2016, 21:06

Jakie aluminium (ile Si?)? zależy na jaka głębokość chcesz? Rozrzut parametrów jest duży zależy jakiej jakości są narzędzia. zakresy są dla 5 fz=0,04-0,08 ap= max 7mm n=35000
dla 10 fz=0,1-0,16 ap max=15 n=17000 Dla frezów 2-piórowych. Posuw wgłębny o połowę mniejsze parametry n=takie same. Ale tak jak mówię jest wiele czynników łącznie ze stanem maszyny.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”