Strategia obrobki detalu - aluminium

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
525
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 28 sty 2016, 14:52
Lokalizacja: Gdańsk

Strategia obrobki detalu - aluminium

#1

Post napisał: 525 » 28 sty 2016, 15:12

Witam!
Mam do wykonania kilka sztuk takiego detalu,czy ktos mógłby mi podpowiedziec jak do tego sie zabrać żeby poszło dobrze.Materiał aluminium PA 6 Tolerancja 0,05 mm Chropowatość Ra 2,0 . Dziękuje
Obrazek

Obrazek



Tagi:

Awatar użytkownika

witbike
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 217
Rejestracja: 03 mar 2015, 20:50
Lokalizacja: Wyszków

#2

Post napisał: witbike » 28 sty 2016, 18:19

Według mnie:

- biele jedną stronę formatki w imadle,
- wykonuję na tej stronie otwór, zaokrąglenia krawędzi, itp
- wykonuję rowek kulą na boku,
- wkładam w imadło i obrabiam drugą stronę, ewentualnie jak bedą duże posuwy to w ten rowek można pokusić się i dorobić jakąś wkładke żeby szczeka trzymała nie tylko te dwie niewielkie krawędzie.


qba3
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 43
Rejestracja: 01 lip 2011, 19:35
Lokalizacja: podkarpacie

#3

Post napisał: qba3 » 29 sty 2016, 19:31

Kwestia Maszyny jeżeli 5axis to ładuj większe przygotówki i ogień w jednym zamocowaniu na wąskim płaskim boku zostawiasz mostki do odłamania części,
Jeżeli 3 osie to też proponuje większe przygotówki i detal zamknać w "ramce" z materiału dookoła lub jak kolega proponuje w imadle przekładać z tym ze przynajmniej jeszcze jedno zmocowanie potrzeba żeby wykonać długi cięki rowek kulą od czoła lub wiertłem z góry później splanować,

kolejne ewentualne zamocowanie przy wykonaniu tego kulą wymusza prostokątne sćięcie po lewej gdzie masz wewnętrzen ostre krawędzie , zresztą połączenia tego walca na powierzchni stożkowej i tak nie wykonasz bez promienia jeśli masz maszynę trzy osiową..

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”