Problem przy frezowaniu MOSIĄDZU, wyginający się płaskownik.

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC
Awatar użytkownika

morghul
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 205
Rejestracja: 01 wrz 2006, 00:46
Lokalizacja: Stargard

#11

Post napisał: morghul » 06 paź 2015, 19:36

Laki_88 pisze:Próbowałem chłodzić denaturatem. Ale nie widziałem efektów. Na ustawieniach które teraz stosuje nie czuć żeby materiał się grzał, chyba ze jakoś punktowo.
Jak mówiłem, to była luźna uwaga. Może temperatura nie ma nic do tego a właśnie naprężenia.



Tagi:


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5317
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#12

Post napisał: jasiu... » 06 paź 2015, 20:02

To denaturat oddaj lokalnemu menelowi do wypicia, a pocięte płaskowniki postaraj się gdzieś wrzucić do pieca i wyżarzyć. Powinno być ok. 300 stopni, ale jak będzie więcej, to nic się nie stanie. Masz piec od centralnego? To wrzuć tam, nie powinno się stopić. W ostateczności "do ciotki ze wsi pod blachę" :lol:

Jeśli lubisz czytać polecam fajny tekst: http://bcpw.bg.pw.edu.pl/Content/4100/P ... _str17.pdf który ci wszystko wyjaśni.


Autor tematu
Laki_88
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 118
Rejestracja: 20 sty 2013, 19:16
Lokalizacja: Mielec

#13

Post napisał: Laki_88 » 06 paź 2015, 21:22

jasiu... pisze:To denaturat oddaj lokalnemu menelowi do wypicia, a pocięte płaskowniki postaraj się gdzieś wrzucić do pieca i wyżarzyć. Powinno być ok. 300 stopni, ale jak będzie więcej, to nic się nie stanie. Masz piec od centralnego? To wrzuć tam, nie powinno się stopić. W ostateczności "do ciotki ze wsi pod blachę" :lol:

Jeśli lubisz czytać polecam fajny tekst: http://bcpw.bg.pw.edu.pl/Content/4100/P ... _str17.pdf który ci wszystko wyjaśni.
Świetna książka do poduszki :D. Tylko dla mnie za mądra. Z tego co zrozumiałem 300 stopni to w zasadzie minimum. Tylko nie jestem pewien jaki czas, chyba gdzieś 30 minut widziałem.

Edit: Znajomy pracuje w firmie w której odprężają dla lotnictwa. Wziął pare próbek na testy i zobaczymy.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”