Tworzę komponenty w Vectric Aspire chcąc wybrać, wybieram proces obróbki i narzędzie.
Wybieram obróbkę kieszeniową na -3 milimetry. Teraz od tej wysokości zaczynają pojawiać się offsety Następnie aby nie naruszyć grubości offsetu wybieram mniejsze narzędzie. Dalej wybierając w Toolpath Operations (kieszeniową/Pocket Toolpath) jestem na -4.
Chciałbym wykonać teraz kolejny proces obróbki finishing toolpath żeby dokończyć obrabianie detali jeszcze mniejszym frezem od wysokości -4 do 4,xx.
Po zmianie narzędzia używając obróbki wykańczającej frez zbiera od 0 ?
Vectric Aspire Finishing Toolpath
-
Autor tematu - Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
- Posty w temacie: 3
- Posty: 11
- Rejestracja: 06 maja 2014, 23:27
- Lokalizacja: Polska
Maszyna ma ustawiony punkt zerowy w miejscu rozpoczęcia projektu. Grubość materiału jest 10 mm obróbką kieszeniową wybrałem 3 mm następnie do wyobleń chciałbym użyć finish toolpath. Wtedy maszyna zaczyna wybierać od 10 mm nie od 7 mm. Maszyna chodzi nad materiałem dochodząc ścieżka po ścieżce do materiału. 3mm chodzi nie wybierając materiału zejdzie te 3 mm i dopiero zaczyna wybierać to co chciałbym obrabiać. Chciałbym wykasować ten pusty przebieg jak to zrobić ?
Pozdrawiam Erwin
-
- Lider FORUM (min. 2000)
- Posty w temacie: 2
- Posty: 2103
- Rejestracja: 07 lip 2006, 00:31
- Lokalizacja: mazowieckie
Nie możesz zamiast wybierać kieszenią te 3 mm, to wybrać obróbkę zgrubną? Wtedy nie będzie pustego przebiegu. Możesz ew. zrobić "małe oszustwo"
i wygenerować obróbkę zgrubną oraz wykańczającą i oczywiście zrobić wybieranie kieszeni na 3 mm. Przy symulacji nie pokazujesz obróbki zgrubnej tylko wybieranie kieszeni, a potem wykańczającą i powinieneś uzyskać zamierzony efekt. Dla maszyny generujesz g-kody ścieżek bez zgrubnej. Ja bym jednak użył obróbki zgrubnej, bo nie wiem czy aż tak dużo zyskasz na tym, jak zastąpisz to wybieraniem kieszeni.
