Pomoc przy wyborze giętarki do rur

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC
Awatar użytkownika

Czesio
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 320
Rejestracja: 22 lut 2011, 19:47
Lokalizacja: Ustroń

#11

Post napisał: Czesio » 19 lut 2015, 09:13

Tak się składa, że wyginałem kiedyś rurę na prasie w banan a potem w drugim kroku rura była spłaszczana w owal. Spłaszczałem też rury w kształt kropli.
Skojarzyłem ten element z tym co kiedyś robiłem, to tyle.

Nie wiem, może źle widzę ale to nie jest owal.



Tagi:

Awatar użytkownika

clubber84
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1191
Rejestracja: 28 sie 2011, 10:34
Lokalizacja: Zach-Pom

#12

Post napisał: clubber84 » 19 lut 2015, 18:19

Czesio pisze:Nie wiem, może źle widzę ale to nie jest owal.
W pierwszym poście autor zaznaczył, że to jest owal - podał nawet wymiar przekroju, mimo że nie załączył jego zdjęcia - ze zdjęcia można wywnioskować, że to jest owal pokroju jajka, a nie fasolki (chyba, że autor sprostuje jaki przekrój ma ten owal). :wink:
Tak się składa, że wyginałem kiedyś rurę na prasie w banan a potem w drugim kroku rura była spłaszczana w owal. Spłaszczałem też rury w kształt kropli.
Skojarzyłem ten element z tym co kiedyś robiłem, to tyle.
Możliwe, że kolega spłaszczał rurę - prawdopodobnie na prasie w odpowiedniej matrycy, ale widocznie firma autora nie ma tyle kasy, żeby kupić odpowiednią maszynę i produkować we własnym zakresie - chociaż zaznaczył, że próbują wdrożyć się w produkcję tego elementu (tym bardziej, że najtańszym sumptem).


Autor tematu
xttr
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 15 lut 2015, 15:36
Lokalizacja: śląsk

#13

Post napisał: xttr » 20 lut 2015, 22:26

numerek pisze:musisz się zdecydować ile to kilkaset 200 czy 900 ?

dla 200 koszty duże dla 900 juz mniejsze
samo oprzyrządowanie może pochłonąć te 3 tysie
to nie są trudne gięcia - do wykonania ale jak pisałem matryce kosztowne
Planujemy miesięcznie wykonać 200 takich kompletów jak na zdjęciu. Nie wykluczone, że jeśli produkt sie przyjmie to produkcja będzie 2-3 razy większa (ale to jest wróżenie z fusów).

Próbowałem się kontaktować z kilkoma lokalnymi firmami, które zajmują się gięciem profili ale albo nie mają odpowiedniego sprzętu to takiego profilu, albo skala produkcji jest dla nich za mała.

Czy możecie podać jakieś proponowane maszyny? A może ktoś by chciał dla mnie wykonać takie próbne zlecenie?


adiggg
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 11
Rejestracja: 23 mar 2015, 21:37
Lokalizacja: Gdynia

#14

Post napisał: adiggg » 03 kwie 2015, 10:34

Mogę pomóc. Pomierz dokładnie ten detal. Postaraj się o promienie gięcia oraz odległości między poszczególnymi gięciami. Teoretycznie można to robić na giętarce trzpieniowej ze specjalnymi narzędziami. Musisz się jednak liczyć że prosta giętarka NC z takimi narzędziami to netto ok 70-80 tys pln. Jakimś pomysłem jest giętarka 3 rolkowa, ale nie będzie to dużo tańsze ponieważ sterowanie NC równiez będzie kosztowało, dodatkowo myślę że odległości pomiędzy poszczególnymi zagięciami są zbyt małe - co do promieni nie wiadomo nie widać ze zdjęcia. Póki co takie wróżenie z fusów jakie uprawiają co niektórzy można sobie schować w ... Zwymiaruj ten detal, i będziemy mogli dalej myśleć.


Autor tematu
xttr
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 15 lut 2015, 15:36
Lokalizacja: śląsk

#15

Post napisał: xttr » 03 kwie 2015, 17:12

adiggg pisze:Mogę pomóc. Pomierz dokładnie ten detal. Postaraj się o promienie gięcia oraz odległości między poszczególnymi gięciami. Teoretycznie można to robić na giętarce trzpieniowej ze specjalnymi narzędziami. Musisz się jednak liczyć że prosta giętarka NC z takimi narzędziami to netto ok 70-80 tys pln. Jakimś pomysłem jest giętarka 3 rolkowa, ale nie będzie to dużo tańsze ponieważ sterowanie NC równiez będzie kosztowało, dodatkowo myślę że odległości pomiędzy poszczególnymi zagięciami są zbyt małe - co do promieni nie wiadomo nie widać ze zdjęcia. Póki co takie wróżenie z fusów jakie uprawiają co niektórzy można sobie schować w ... Zwymiaruj ten detal, i będziemy mogli dalej myśleć.
Witam,
Temat generalnie możemy uznać za zamknięty. Dotarłem do firmy, która produkuje podobne rzeczy. Gną je na takich sprzętach:
http://allegro.pl/gietarka-zaginarka-do ... 81005.html

Gdybym nie widział to bym nie uwierzył że się da. Efekt końcowy jest super, niczym z super drogiej giętarki trzpieniowej.
Dogadałem się z nimi że będą to dla nas wyginać i to za całkiem rozsądne pieniądze.


Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#16

Post napisał: Mariuszczs » 04 kwie 2015, 16:22

Nie mam pojęcia dlaczego dla takich zagięć ktoś rozpatruje giętarki trzpieniowe.....

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”