problem z obróbką elementu na CENTRUM obróbczym

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
mlody1993
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 15 sty 2015, 23:40
Lokalizacja: Poznań

problem z obróbką elementu na CENTRUM obróbczym

#1

Post napisał: mlody1993 » 15 sty 2015, 23:52

Robię projekt na projektowanie procesów technologicznych dostałem niezwykle ciekawe wyzwanie . Byłem u kolesia z tym 5 razy i każdym razem jest źle i nie chce mi nic powiedziec co i jak . Moze ktoś bedzie tak pomocny i jakoś podzieli sie swoją wiedzą odnośnie tego jak on to postrzega . Materiałem jest stal 40H , twardość mat wyjściowego ma wynosić 50HRC . Odkuwka matrycowa jako element wejściowy . Mam pytanie dodatkowe jak zamocować przedmiot za gwint do obrabiarki ? nigdzie w internecie tego nie ma ;/ Obrazek



Tagi:


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

Re: problem z obróbką elementu na CENTRUM obróbczym

#2

Post napisał: mc2kwacz » 16 sty 2015, 03:31

mlody1993 pisze:nigdzie w internecie tego nie ma ;/
Najlepiej mu to właśnie powiedz. Powinien się wzruszyć. W końcu jeśli w internecie nie ma...


Majster70
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1255
Rejestracja: 08 cze 2010, 23:37
Lokalizacja: Piastów

#3

Post napisał: Majster70 » 16 sty 2015, 07:28

mlody1993 pisze:Mam pytanie dodatkowe jak zamocować przedmiot za gwint do obrabiarki ?
W twoim przypadku najlepiej w uchwycie wykonać trzpień ø46h6 z lekkim prowadzeniem z którego będzie wystawał gwint M30x3 i na niego nakręcać detal z wcześniej wykonaną obróbką "wewnętrzną". Musisz tylko zwrócić uwagę czy obróbkę zewnętrzną wykonujesz na prawych obrotach (M3).
Tak w ogóle, to prościej i szybciej można ten detal wykonać z pręta, dzięki czemu otrzymasz prawie wszystkie obróbki z 1 mocowania, po przemocowaniu (lub przechwycie) odciętego detalu zostałby ci tylko promyk R4, fazka 2x45° i planowanie tyłu. Dodatkową korzyścią był by brak bicia powierzchni zewnętrznych i wewnętrznych.(tzn w dokładności obrabiarki), całość do wykonania na tokarce z napędzanymi narzędziami (dodatkową osią C)


Autor tematu
mlody1993
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 15 sty 2015, 23:40
Lokalizacja: Poznań

#4

Post napisał: mlody1993 » 16 sty 2015, 10:41

no z pręta tez chciałem to zrobić ale powiedział że za dużo materiału by sie zmarnowało przy obróbce i trzeba z odkuwki , troche dziwnie ale skoro tak mówi to co bede sie z nim kłócił .... siedziałem w nocy i jeszcze czytałem różne książki i katalogi ... problem jest z zamocowaniem tego elementu do szlifierki za gwint właśnie , to ma byc produkcja seryjna czyli 10 tys sztuk wiec nie widzi mi sie nakręcać każdego elementu na gwint w obrabiarce , czy są może jakieś tuleje wewnętrzne rozporowe pokryte gumą żeby nie uszkodzić tego gwinty ? i jeszcze jedno pytanie czy obróbkę tych rowków pod 'pierścienie ' zrobic przed czy po hartowaniu ? Dzieki za wszelkie informacje

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7974
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#5

Post napisał: WZÓR » 16 sty 2015, 22:37

mlody1993 pisze:.... Mam pytanie dodatkowe jak zamocować przedmiot za gwint do obrabiarki ? nigdzie w internecie tego nie ma ;/
W jakim celu chcesz łapać za gwint ?
.... ja to widzę inaczej.
mlody1993 pisze:... , to ma byc produkcja seryjna czyli 10 tys sztuk wiec nie widzi mi sie nakręcać każdego elementu na gwint w obrabiarce , czy są może jakieś tuleje wewnętrzne rozporowe pokryte gumą żeby nie uszkodzić tego gwinty ? ...
Zastosuj szczęki aluminiowe.

p.s.
Pokaż jakie operacje i w jakim zamocowaniu chcesz zrobić będzie można wtedy doradzić łatwiej.
... ja nie widzę potrzeby mocowania tego elementu za gwint.

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”