Krawędziarka CNC pomoc w doborze

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
marcin92
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 11
Rejestracja: 29 lis 2014, 17:28
Lokalizacja: Limanowa

Krawędziarka CNC pomoc w doborze

#1

Post napisał: marcin92 » 29 lis 2014, 17:44

Witam
Wiem że podobny temat był już nie raz, ale nie znalazłem tan nic pod moje wymagania, a oto i one:
- długość gięcia 2000-2500mm
- grubość materiału: blacha 4-6mm czarna na długości max 500mm (na obecne potrzeby firmy) ale myśląc przyszłościowo to tak blachę czarną i nierdzewkę 4mm na 1500m żeby dała rady zagiąć
- oczywiście sterowanie CNC
Interesuje mnie opinia w szczególności jaki nacisk powinna mieć taka prasa dla mnie, jaka firma, jakie sterowanie, nowa czy używana??
Z góry dzięki za pomoc.



Tagi:


HUD
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 463
Rejestracja: 22 kwie 2007, 21:27
Lokalizacja: Lublin

#2

Post napisał: HUD » 29 lis 2014, 17:57

Po pierwsze jaką kwotę masz zamiar przeznaczyć, i czy własne czy kredyt, jak to już będziemy mieli ustalone to dalej będziemy brneli.
Ja bym szukał coś około 2 metrów bo cena ta sama jak poniżej 2m.
Pozdrawiam Krzysztof G.


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3099
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#3

Post napisał: dance1 » 29 lis 2014, 19:35

mieliśmy w firmie amade i złego słowa powiedzieć nie mogę, jaki budżet? bo to podstawa.

a pytania kolegi czy kasa własna czy z kredytu zrozumieć nie mogę, jaka różnica przy wyborze maszyny?
I don't like principles, I prefer prejudices

Awatar użytkownika

clubber84
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1191
Rejestracja: 28 sie 2011, 10:34
Lokalizacja: Zach-Pom

#4

Post napisał: clubber84 » 29 lis 2014, 19:47

dance1 pisze:...a pytania kolegi czy kasa własna czy z kredytu zrozumieć nie mogę, jaka różnica przy wyborze maszyny?
Bo maszyny można też wziąć w leasing, więc źródło posiadanej gotówki też jest ważne. :wink:


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3099
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#5

Post napisał: dance1 » 29 lis 2014, 20:05

dalej nie rozumiem co zmienia że ktoś chce kupić za 500tyś gotówki czy za 500tyś z kredytu/leasingu oczywiste że spłaci dużo więcej ale jaka jest różnica podczas wyboru maszyny?. Tak tylko pytam, czy różnica to tylko mam do wydania 500tyś i złotówki więcej a kredyt bardziej elastyczny gdyż dodając np 20-30tyś rata niewiele się zmieni?
Sorry za OT ale tak z ciekawości pytam, nie orientuję się w kredytach leasingach a tym bardziej w Polskich realiach.
I don't like principles, I prefer prejudices


Autor tematu
marcin92
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 11
Rejestracja: 29 lis 2014, 17:28
Lokalizacja: Limanowa

#6

Post napisał: marcin92 » 29 lis 2014, 22:20

Na początku myślałem o czymś takim z allegro: http://allegro.pl/prasa-krawedziowa-kra ... 08846.html 2500mm x 63t
Ale z tego co później poczytałem na internecie to widzie ze to chyba nie jest sprzęt pierwszej klasy.
A co do budżetu to do 100 tyś zł bym mógł dać tylko z tego co widzę to jednak coś trzeba będzie dołożyć niestety i nie wykluczam ze coś w leasing.
A marka TRUMPF co o niej sądzicie ???


przemo
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 57
Rejestracja: 17 paź 2006, 17:38
Lokalizacja: Śląsk

#7

Post napisał: przemo » 29 lis 2014, 23:19

Witam
Marka którą podałeś robi na pewno jedne z najlepszych pras krawędziowych na świecie.
Jeśli chciałbym wybierać maszynę z najwyższej półki to wybierał bym pomiędzy Trumpf, EHT, Amada (i w takiej też kolejności). Oczywiście gdyby nie było limitu cenowego to myślę że trumpf w tym przypadku ma najlepsze prasy, ale że życie nie jest czarno białe i koszty są tutaj istotne to zawsze wchodzi kilku producentów, bo jeśli nie można konkurować technicznie to robi się to cenowo. W swoim wieloletnim doświadczeniu pracowałem na maszynach wszystkich wymienionych producentów i oceniam je tak jak podałem z tym że prasy to jedno a serwis to drugie, a tu inni w stosunku do trumpfa kiepsko działają. Inni producenci też są ale nie uważam aby robili dobre maszyny (raczej tylko tańsze). Kasa jaką podałeś nie daje możliwości zakupu nowej dobrej maszyny więc albo używka albo trzeba kredytować. Z mojej strony proponował bym zapytać 3-4 producentów co mogą zaproponować z nowych maszyn, a jeśli koszty będą zbyt wysokie może jakieś używane też będą mieli. Dodatkowo technicznie też wyjaśnią wszystkie różnice a zadecydujesz sam która opcja wydaje się dla ciebie najkorzystniejsza.

Pozdrawiam
TruTops Laser/Punch/Bend/Calculate/Fab
SolidWorks/AutoCad
SolidCam
Laser/Punch/Bend/milling

Awatar użytkownika

clubber84
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1191
Rejestracja: 28 sie 2011, 10:34
Lokalizacja: Zach-Pom

#8

Post napisał: clubber84 » 30 lis 2014, 19:41

dance1 pisze:dalej nie rozumiem co zmienia że ktoś chce kupić za 500tyś gotówki czy za 500tyś z kredytu/leasingu oczywiste że spłaci dużo więcej ale jaka jest różnica podczas wyboru maszyny?. Tak tylko pytam, czy różnica to tylko mam do wydania 500tyś i złotówki więcej a kredyt bardziej elastyczny gdyż dodając np 20-30tyś rata niewiele się zmieni?
Sorry za OT ale tak z ciekawości pytam, nie orientuję się w kredytach leasingach a tym bardziej w Polskich realiach.
Zakup maszyny to jedno i tu można mieć gotówkę z czegokolwiek, jednakże aby pracować na maszynie, trzeba posiadać do niej narzędzia, a ich zakup niestety to drugie źródło gotówki, a jak wiemy narzędzia nie bierze się w leasing, więc źródła posiadania gotówki też są ważne.
Na żadnej kupionej maszynie nic kolega nie wyprodukuje, dopóki nie będzie posiadał narzędzi, dzięki którym maszyna będzie na siebie zarabiać i zwracać koszty zakupu samej maszyny jak i narzędzi. :D

Do autora: 100 tyś to nie jest za duża kwota, jeśli kolega chciałby mieć porządną maszynę, na której pracowałby bezawaryjnie przez kilka lat.
A wydać wszystkie pieniądze na maszynę i nie mieć później na narzędzia do niej, to już komplikuje sprawę jej eksploatacji i zarabiania na niej.


HUD
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 463
Rejestracja: 22 kwie 2007, 21:27
Lokalizacja: Lublin

#9

Post napisał: HUD » 30 lis 2014, 20:00

No właśnie kol.clubber84 trochę naświetlił sprawę, jak ktoś bierze w kredycie maszynę używaną i ona się psuje to może być pierwszy krok do kłopotów finansowych.
Ze 100 tys. to nie poszalejesz, ale coś upolować się da. Tylko trzeba być świadomym że to nie koniec wydatków, zawsze coś trzeba naprawić i dokupić narzędzia.
Pozdrawiam Krzysztof G.


Autor tematu
marcin92
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 11
Rejestracja: 29 lis 2014, 17:28
Lokalizacja: Limanowa

#10

Post napisał: marcin92 » 02 gru 2014, 21:03

Dzięki Chłopaki za naświetlenie sprawy, teraz już przynajmniej wiem że na nową mnie nie stać na pewno. Muszę się teraz za używkami porozglądać, tylko powiedzcie mi czego szukać, jakie parametry powinnam mieć krawędziarka dla moich wymagań.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”