jak wykonać fale i gwint na drucie fi4, nierdz.

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
wacky
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 15 paź 2014, 16:25
Lokalizacja: Mikstat

jak wykonać fale i gwint na drucie fi4, nierdz.

#1

Post napisał: wacky » 15 paź 2014, 18:58

Witajcie.
jestem tu nowy, bez doświadczenia mechanicznego. tylko budowlane.
I od razu z pytaniem - myślę o produkcji takich elementów. Jak wykonać taki łącznik, o czym myśleć, jak się do tego zabrać?

Obrazek

jest to element z drutu nierdzewnego fi4 i fi5mm ( w różnych długościach - od 150 do 400mm)

jakie optymalnie zastosować maszyny do produkcji seryjnej, drut z kręgu przez prościarke i co z nim powinno się dziać dalej? jaka kolejność?

- maszyna tnąca i wyginająca falę
- maszyna walcująca gwint - ale nie zwykły metryczny, tylko daszkowy, schodkowy, nie wiem jak się taki gwint nazywa ( taki jak kołki szybkiego montażu - na zdjęciu poniżej )
gwint nie musi być standaryzowany, o ile taki gwint w ogóle ma jakieś standardy.
gwint po to aby szpilkę wbić w kołek rozporowy w ścianie.

Obrazek

mile widziane posty poszerzające moją wiedzę.



Tagi:

Awatar użytkownika

rafalxfiles
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 665
Rejestracja: 28 sie 2006, 17:55
Lokalizacja: dolnyśląsk
Kontakt:

#2

Post napisał: rafalxfiles » 15 paź 2014, 22:06

ale co.. odpowiedziałeś sobie sam.. do gwintu walcarka.. kwestia jak masz tego miliony produkować to jakaś automatyzacja by Ci się przydała.. a tył śruby kuć na prasie??


ZiG
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 232
Rejestracja: 05 mar 2009, 22:39
Lokalizacja: Szczecin

#3

Post napisał: ZiG » 17 paź 2014, 05:32

Jest parę sposobów jak to ugryźć. Wszystko zależy jaka wielkość produkcji Cie interesuje. Drut możesz już zamówić wyprostowany w postaci prętów przyciętych na jakiś konkretny wymiar. Ta falę to można wykonać na prasie mimośrodowej lub hydraulicznej za pomocą bardzo prostego stempla który by za jednym razem wybijał/wyciskał kilkanascie/kilkadziesiąt sztuk. Przy robieniu próbnych sztuk można zastosować giętarkę tego typu:



Natomiast taki gwint można toczyć, walcować, odkuwać do wybory do koloru :)

Jakby co mogę podjąć się takiej produkcji zarówno jednostkowej jak i masowej. Odezwij się na PW jakbyś był zainteresowany. Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”