Rowki pod pierscienie Segera.

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
dtmnu
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 9
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:17
Lokalizacja: Krakow

Rowki pod pierscienie Segera.

#1

Post napisał: dtmnu » 18 sie 2007, 01:02

Witam.

Potrzebuje wytoczyc rowki pod male pierscienie Segera. Zarowno wewnetrzne jak i zewnetrzne. Oczywiscie do ustalania lozysk w oprawie i na walku.

Male tzn. fi 10-15 walek, fi 15-40 oprawa.

Material: zwykle Alum lub Mosiadz (braz) ale ( !! niestety !! ) musze tez w hartowanym walku stalowym (chce uzyc gotowych popularnych walkow np. fi 10 h6 hartowanych powierzchniowo).

Z gotowych nozy widze jedynie skladane w wymiennymi plytkami - a i to nie u wszystkich producentow. Oczywiscie sa piekielnie drogie. Zapewne ugryzlby rowniez ten hartowany walek (na pewno ? - czy szybko sie zuzyja ?)

Ale chyba sobie tokarze jakosc i bez tego radza? Szlifuja stalki (na jaki ksztalt najlepiej) ? Czy jakos inaczej ?

Czy z tym hartowanym walkiem jest jakas szansa poradzic sobie bez bardzo drogieg noza skladanego?

Z gory dzieki za wszelka pomoc.



Tagi:

Awatar użytkownika

DZIKUS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1243
Rejestracja: 10 kwie 2005, 14:18
Lokalizacja: STALOWA WOLA W-WA
Kontakt:

Re: Rowki pod pierscienie Segera.

#2

Post napisał: DZIKUS » 18 sie 2007, 02:57

dtmnu pisze:
Czy z tym hartowanym walkiem jest jakas szansa poradzic sobie bez bardzo drogieg noza skladanego?
jesli jest to stary zakald tokarski to pewnie sa w nim stare noze skladane do ktorych pasuja plytki ceramiczne - nie sa one straszeni drogie a jesli sie je samemu odpowiednio naostrzy (!) to da sie nimi toczyc nawet hartowana stal szybkotnaca. niestety nie sadze, aby taka plytke dalo sie naostrzyc tak, by nadawala sie do rowkowania, zwlaszcza malych rowkow. jedyne co mi przychodzi wtym wypadku na mysl (oczywiscie poza drogimi plytkami borazonowymi) to usuniecie szlifierka wierzchniej twardej powloki walka, ma ona bardzo mala grubosc, czesto mneij niz 1mm. dozo osob tak robi, jesli chce w takim walku wywiercic otwor (sam tak robilem).
-mamo, czy jestem Twoją małą księżniczką?
-nie, nie jesteś synu


buczkog
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 22
Rejestracja: 03 lut 2005, 18:11
Lokalizacja: Wrocław

#3

Post napisał: buczkog » 18 sie 2007, 10:43

Osobiście jak nie chciałem zawracac d.. szlifierzowi to robiłem takjak na zał. obrazku.
Dremel z tarczą (to niebieskie) z tarczą jaki chciałem kanałek (czerwone), wałek (czerwone) w uchwyt tokarski (zielone) dremela trzymałem jedną ręką dociśniętego do imaka (czarne). Oczywiście nie "miałem czasu" żeby zrobić porządne mocowanie dremela do imaka. Następnie włączączm tokarkę, dremela i jedna ręka wystarczyła do obsługi korbek w tokarce. Kanałki wychodziły super. Rysunek przedstawia widok od góry.
Załączniki
bez tytułu.JPG
bez tytułu.JPG (3.12 KiB) Przejrzano 6295 razy


zahoryzontem
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 16
Rejestracja: 27 lip 2007, 11:50
Lokalizacja: Łódź

#4

Post napisał: zahoryzontem » 18 sie 2007, 12:03

Na Allegro widziałem niedawno płytki do rowków pod Segery... nawet niedrogo...


Seba-Jongen
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 205
Rejestracja: 20 sty 2007, 12:32
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#5

Post napisał: Seba-Jongen » 18 sie 2007, 14:45

Mój brat też był tak mądry jak buczkog do czasu gdy obciął sobie dwa paluchy.
Ja od tego czasu bardziej cenię sobie swoje łapcie niż głupie 50zł z fakturą za płytkę niepokrywaną...


wladca-swiata
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 349
Rejestracja: 08 lut 2007, 15:07
Lokalizacja: Łódź

#6

Post napisał: wladca-swiata » 18 sie 2007, 15:30

Ten patent z gumowka i dremelkiem jest dobry, tylko lepiej zrobic z blachy uchwyt do dremelka i mozna jechac z koksem.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”