Proces technologiczny dźwigni

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
Gorthin
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 10 lis 2013, 09:42
Lokalizacja: Polska

Proces technologiczny dźwigni

#1

Post napisał: Gorthin » 10 lis 2013, 09:50

Witam, mam małą prośbę. Czy mógłby ktoś spojrzeć na niżej dodany projekt procesu technologicznego. To jest moja koncepcja, a można to różnie rozwiązać, więc w sumie chciałem wiedzieć czy ta moja jest do przyjęcia.
Załączniki
Instrukcja obróbki.pdf
(294.72 KiB) Pobrany 2050 razy



Tagi:


malpa500000
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 483
Rejestracja: 25 kwie 2010, 22:49
Lokalizacja: rwlk

#2

Post napisał: malpa500000 » 10 lis 2013, 15:01

tyle sztuk to odlew i na wytaczarce z obrotowym stołem i jestem to w stanie zrobić w jednym ew 2 zamocowaniach na 3 osiowej maszynie w 3 zamocowaniach po co to toczyć z klocka jak tam tylko otwory pracują.


jw
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 42
Rejestracja: 11 lip 2011, 09:48
Lokalizacja: Łódź

#3

Post napisał: jw » 12 lis 2013, 09:33

Odlew jako przygotowka, 10 Frezować płaszczyzna, 20 Frezować II strona, otwory na gotowo wytaczadłem lub rozwiertakiem, 30 Wiercić w przyrządzie (otwory boczne).

Z rysunków wynika ze ta sama uczelnia na której studiowałem :)


Autor tematu
Gorthin
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 10 lis 2013, 09:42
Lokalizacja: Polska

#4

Post napisał: Gorthin » 13 lis 2013, 15:22

Wiem, że można to zrobić na wiele sposobów. Niestety nie mam ani doświadczenia ani umiejętności aby to wszystko póki co zrozumieć i zapamiętać. Na tę chwilę zrobiłem taki projekt jak ten podany powyżej. Prowadzący ćwiczenia, powiedział, że nie będzie mi mówił jaki by był najlepszy, tylko sprawdza czy ten zrobiony przeze mnie jest dobrze wykonany.

-prowadzący ma jedynie obiekcje do pierwszej operacji. Mimo iż wybrałem tokarkę karuzelową, to jest źle, gdyż jest to bardzo duża tokarka. Sam już nie wiem na jakiej by to wykonać, kłowa odpada, więc nie wiem może tarczowa czy uchwytowa? Ale jak to w nich zamocować?


CFA
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1676
Rejestracja: 28 wrz 2009, 11:00
Lokalizacja: Wrocław

#5

Post napisał: CFA » 13 lis 2013, 16:56

Gorthin pisze: Sam już nie wiem na jakiej by to wykonać, kłowa odpada, więc nie wiem może tarczowa czy uchwytowa? Ale jak to w nich zamocować?
Jakkolwiek. Przy procesie na 5000 sztuk, to ma być tak oprzyrządowane, że wystarczy rzucić w stronę tokarki i się zamocuje :-)

PS
Sam proces i drobiazgi można by wielokrotnie modyfikować. Uzupełnij te procesy o parametry - zobaczysz wtedy co się da a czego nie:
w jakim mocowaniu zakręcisz sztuką (czy narzędziem) szybciej albo będziesz mógł więcej przybrać i podgonić proces. Ty sobie dobierasz maszyny wg uznania - ot, chciałem na karuzelowej ale może być na innej - a dlaczego nie na frezarce? Zazwyczaj o procesie decyduje dostępna technologia w danej firmie, albo dostępne moce na danej maszynie.
Dlaczego roztaczamy zgrubnie i dlaczego właściwie nie rozwiertakiem-zgrunbym, skoro na gotowo jest rozwiertak. Chciałbym zobaczyć parametry przy operacji nr 2 - jak ten zespół frezów tarczowych szarpie tę dźwignię trzymaną gdzieś na dole. itd można by wszystko zmienić lub wszystko zostawić jeśli tylko umiesz to uzasadnić.


DanAmigo
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 142
Rejestracja: 13 lis 2006, 13:32
Lokalizacja: Z Beskidów

Re: Proces technologiczny dźwigni

#6

Post napisał: DanAmigo » 13 lis 2013, 21:29

Gorthin pisze:Witam, mam małą prośbę. Czy mógłby ktoś spojrzeć na niżej dodany projekt procesu technologicznego. To jest moja koncepcja, a można to różnie rozwiązać, więc w sumie chciałem wiedzieć czy ta moja jest do przyjęcia.
Każda koncepcja jest do przyjęcia :mrgreen: !!!!!!!!! Inną kwestią jest czy na tym zarobisz?!?!
3-osie FADAL
Sinumeryk 810 i 840 tokarka
automaty krzywkowe aż do cnc
Kliknięcie pomógł jeszcze nikgo nie zabiło.
Chcesz potanić produkcję ( płacisz za efekty ) niedrogo pomogę!

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”