Gwint trapezowy TR10x1,5

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
jw
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 42
Rejestracja: 11 lip 2011, 09:48
Lokalizacja: Łódź

Gwint trapezowy TR10x1,5

#1

Post napisał: jw » 12 lis 2013, 09:43

Witam

Mam do wykonania nieprzelotowy gwint trapezowy 10x1,5 na długości roboczej 25mm w wałku, na chwilę obecną wiercę i gwitnuję gwintownikiem TR10x1,5 ale mało jest to wydajne i gwint nie wychodzi na zamierzonej długości - opór na oprawce kompensacyjnej przez nadmiar wiórów, przez co trzeba stracić dużo czasu na ręcznym dociąganiu gwintu. Ma ktoś jakiś pomysł jak to wykonać efektywniej, może jakąś sprawdzoną metodę??



Tagi:


DanAmigo
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 142
Rejestracja: 13 lis 2006, 13:32
Lokalizacja: Z Beskidów

#2

Post napisał: DanAmigo » 12 lis 2013, 20:41

A jakimi maszynami dysponujesz? I w jakiej ilości sztuk potrzebujesz wykonać ten gwint?
3-osie FADAL
Sinumeryk 810 i 840 tokarka
automaty krzywkowe aż do cnc
Kliknięcie pomógł jeszcze nikgo nie zabiło.
Chcesz potanić produkcję ( płacisz za efekty ) niedrogo pomogę!


Autor tematu
jw
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 42
Rejestracja: 11 lip 2011, 09:48
Lokalizacja: Łódź

#3

Post napisał: jw » 13 lis 2013, 07:40

Park maszynowy bogaty, 7 różnej wielkości tokarek numerycznych i 5 konwencjonalnych, do wykonania mam 200 sztuk na ten moment, gwintownik odpada o czym pisałem wyżej, wczoraj wysłałem kilka zapytań do moich dostawców narzędzi o podesłanie rozwiązania oraz coś podobnego do rozwiązania które mam na chwilę obecną w głowie znalazłem na stronie sandvika. Tutaj też piszę gdyż może jeszcze ktoś ma doświadczenie z wykonywaniem takiego gwintu i napisze jakąś dobrą warsztatową radę.

Awatar użytkownika

ALZ
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3433
Rejestracja: 06 sie 2004, 01:42
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

#4

Post napisał: ALZ » 13 lis 2013, 09:00

Ostatnio także szukałem narzędzi do gwintu trapezowego i do nie przelotowego polecali frezy.


DanAmigo
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 142
Rejestracja: 13 lis 2006, 13:32
Lokalizacja: Z Beskidów

#5

Post napisał: DanAmigo » 13 lis 2013, 21:21

jw pisze:Park maszynowy bogaty, 7 różnej wielkości tokarek numerycznych i 5 konwencjonalnych, do wykonania mam 200 sztuk na ten moment, gwintownik odpada o czym pisałem wyżej, wczoraj wysłałem kilka zapytań do moich dostawców narzędzi o podesłanie rozwiązania oraz coś podobnego do rozwiązania które mam na chwilę obecną w głowie znalazłem na stronie sandvika. Tutaj też piszę gdyż może jeszcze ktoś ma doświadczenie z wykonywaniem takiego gwintu i napisze jakąś dobrą warsztatową radę.
Jak masz numeryki to tylko narzędzie trzeba, ewentualnie na zwykłej też da radę tylko tokarz musi " mieć jaja" :mrgreen: dla 200 sztuk to narzędzie trzeba zrobić samemu i mieć sprawę załatwioną :twisted: mam tylko nadzieję, że detal jest dogi :!:
3-osie FADAL
Sinumeryk 810 i 840 tokarka
automaty krzywkowe aż do cnc
Kliknięcie pomógł jeszcze nikgo nie zabiło.
Chcesz potanić produkcję ( płacisz za efekty ) niedrogo pomogę!

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”