przecinarka do metalu do 1000 zł

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
Adam521
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 06 kwie 2013, 09:53
Lokalizacja: poznań

przecinarka do metalu do 1000 zł

#1

Post napisał: Adam521 » 10 lis 2013, 19:34

Witam poszukuję przecinarki do metalu w granicach 1000 zł (Jeśli była by warta swojej ceny to i kilkaset zł więcej nie było by problemem). Przede wszystkim potrzebna mi jest przecinarka gwarantująca zadowalającą precyzję cięcia, nie ma dla mnie większego znaczenia czy to będzie taśmówka czy tarczowa, maszyna taka cięła będzie profile do 150 mm max. Zastanawiam się czy taka taśmówka nie byłą by przypadkiem dobrym wyborem.

Proszę o pomoc.



Tagi:

Awatar użytkownika

BYDGOST
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4264
Rejestracja: 28 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

#2

Post napisał: BYDGOST » 10 lis 2013, 20:11

Jeśli to ma być poważna robota to nie pchałbym się w jak najtańsze maszyny. Ta ma zakres max. 100x150 i może to nie wystarczyć na Twoje potrzeby. Po za tym żeby uzyskać precyzyjne cięcie trzeba dać bardzo mały posuw. Przy tych wymiarach detali będzie to trwało długo. Posuw można zwiększyć, ale zacznie ciąć na kiełbaskę. Większą precyzję cięcia można uzyskać zwiększając napięcie taśmy. To z kolei prowadzi do ugięcia ramienia bo jest byle jakie czyli tanie. I tak zamiast zajmować się pracą traci się czas na wynalazki jak usprawnić maszynę. Do majsterkowania może być.
Pomnik Ikara - Ku pamięci dawnego lotniska w Fordonie.


Autor tematu
Adam521
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 06 kwie 2013, 09:53
Lokalizacja: poznań

#3

Post napisał: Adam521 » 11 lis 2013, 14:12

W takim razie co polecasz tak jak napisałem obojętnie czy taśmówka czy tarczowa.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”