Problem z frezowaniem

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
michu_p91
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 21 sty 2023, 11:07

Problem z frezowaniem

#1

Post napisał: michu_p91 » 21 sty 2023, 11:32

Witam serdecznie i na wstępie przepraszam, dla Was to pewnie blachy temat, jednak ja już nie wiem co mam zrobić. Otóż, frezowanie walka na sześciokąt, oprawką napędzaną na tokarce ze sterowaniem fanuc. Cały osprzęt zrobiony "amatorsko" 6 lat temu, cały czas grał. Potem była długa przerwa bo siadł elektrozawór i maszyna nie blokowała wrzeciona, dopiero jakieś 3-4 miesiące temu była potrzeba, więc zawór wymieniony i lecimy na tym samym osprzęcie. Niestety, moje doświadczenie w frezowaniu skończyło się jakieś 11 lat wcześniej na praktykach więc zostałem wrzucony, wytłumaczono mi program kody i ok, jakoś to szło. Niestety, parę dni temu urwało klin podtrzymujący głowice frezy, niby nic się nie działo ale postanowiliśmy wymienić. I wtedy zaczęły dziać się rzeczy których nie do końca mogę pojąć i o ile za pierwszym razem jakoś wymiana płytek pomogła, tak teraz nic mi to nie daje. Na powierzchni po frezowaniu "zaciąga" jakby frez bujał się na wszystkie strony, mam po 0.3 mm różnicy na szesciokącie, zależnie od zmiany obrotów czy posuwu robi mi jakieś zadrapanie przy krawędzi kąta albo na środku frezowania. Prosiłbym o pomoc, bo maszyna musi lecieć a ja już sam nie mam pojęcia co zrobić Obrazek



Wróć do „Obróbka metali”