Metalowy pierścień i walec - sposób połączenia

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
mddx
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 28 paź 2013, 10:34
Lokalizacja: Wa-wa

Metalowy pierścień i walec - sposób połączenia

#1

Post napisał: mddx » 28 paź 2013, 10:52

Witam, mam pewne pytanie, które ja otrzymałem od kogoś. Mianowicie mając do połączenia pierścień oraz krążek walcowy tak jak na rysunku

Obrazek

Wykonane są z tego samego materiału. Należy je skręcić ze sobą tak, aby nie obracały się względem siebie. Pytanie jest: W którym z tych dwóch elementów wybrać materiał już na etapie produkcji danego elementu, a w którym na etapie montażu, aby uniknąć problemów w późniejszym skręceniu tych dwóch elementów? jeżeli nieprecyzyjnie wytłumaczyłem, to proszę pisać, postaram się podać więcej szczegółów :) Pozdrawiam



Tagi:


pabloid
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1031
Rejestracja: 19 paź 2010, 18:53
Lokalizacja: ~ Kraków

#2

Post napisał: pabloid » 28 paź 2013, 11:02

Wybrania w obu elementach trzeba zrobić na etapie produkcji z odpowiednią dokłądnością. Jak sobie niby wyobrażasz wykonywanie takiego gniazda przy montażu? Przy montażu można najwyżej tą wstawkę próbować doskrobać albo doszlifować jakby były problemy.

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#3

Post napisał: adam Fx » 28 paź 2013, 12:57

już sam kształt jest problematyczny bo wygodniej było by by miał kształt wpustu https://encrypted-tbn1.gstatic.com/imag ... WPQsg03KVQ oczywiście te dwa elementy najlepiej byłoby ustawić, zamocować na maszynie, wykonać rowek i tak to blokować.. a jeśli ustawienie ma odbywać się podczas montażu to trzeba pomyśleć nad inną metodą blokowania (np. kołek ustalający od boku)
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”