Podcięcie obróbkowe wału typu C.

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
korzonekk
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 24 cze 2010, 13:45
Lokalizacja: Korzeńsko

Podcięcie obróbkowe wału typu C.

#1

Post napisał: korzonekk » 28 maja 2013, 10:14

Witam wszystkich,

mam takie pytanie w jaki sposób wykonuje się podcięcie obróbkowe typu C zewnętrzne, na wale? Niestety nie miałem styczności z warsztatem, a muszę wykonać projekt na zajęcia :) Prace wykonujemy na zwykłej tokarce.
Potrzebujemy nóż tokarski, typu przecinak z okrągłą płytką o danym promieniu taki jaki nasze podcięcie i toczymy poprzecznie?
Tylko widzimy nie możemy najpierw wytoczyć średnicy dw i następnie wykonać toczenia poprzecznego, bo nasze zaokrąglenie potrzebuje materiału z lewej strony.
Zatem jak to zrobić? Zostawić większą średnicę tylko na długości naszego podcięcia? Tylko jak z dobraniem naddatku?
Niech ktoś mi to wyjaśni. Pozdro.
Załączniki
podciecie.JPG
podciecie.JPG (9.98 KiB) Przejrzano 8690 razy
Ostatnio zmieniony 28 maja 2013, 15:08 przez korzonekk, łącznie zmieniany 1 raz.



Tagi:


zibi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1279
Rejestracja: 24 lut 2007, 15:20
Lokalizacja: podkarpackie

#2

Post napisał: zibi » 28 maja 2013, 13:38

B2 to wymiar wynikowy. Wcinasz się promieniowo nożem R na zadaną głębokość a potem przetaczasz średnicę do zadanej. Prawdopodobnie podcięcie jest dla wybiegu tarczy szlifierskiej podczas szlifowania po ulepszaniu cieplnym, nawęglaniu itp. W takim przypadku wykonujemy go przed obróbką cieplną i zostawiamy naddatek w operacji toczenia. Nie widząc całego rysunku, twardości i gatunku materiału trudno będzie dorobić proces.
NX CAD, NX CAM, FREZOWANIE 5AX, ELEKTRODRĄŻARKI WGŁĘBNE I DRUTOWE. PEPS, VERICUT. Pomagam w NX przez Team Viewer. Postprocesory NX.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”