Jak zmierzyć czas toczenia

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Mechan
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 2
Posty: 77
Rejestracja: 01 sie 2007, 17:40
Lokalizacja: śląsk

#21

Post napisał: Mechan » 27 cze 2013, 10:25

kolego WZÓR:
obrabiarka to : OKUMA LB3000 ze wzmocnionym wrzecionem
narzędzie: WNMX
W katalogu maks ap to 5mm ale i 6mm idzie pieknie, oczywiście są to płytki wg mnie do obr zgrubnej mocno wydajnej i żeby było jasne jedno ostrze pracowało około 15 min

przyznam się że też w to nie wierzyłem gdy powiedział mi o tych parametrach sprzedawca z Iscara, ale jak wjechałem z tym na maszynę to wszyscy się zdziwili.

tą płytkę z filmiku LMNX też próbowałem ale niezbyt mi się podobała, poza tym ona ma 4 ostrza a ta o której mówię ma 6 ostrzy. na chwilę obecną płytkę z taką geometrią i o takich parametrach pracy ma tylko Iscar


Pozdrawiam
Mechan

Tagi:


Majster70
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1255
Rejestracja: 08 cze 2010, 23:37
Lokalizacja: Piastów

#22

Post napisał: Majster70 » 27 cze 2013, 12:58

Mechan pisze: na chwilę obecną płytkę z taką geometrią i o takich parametrach pracy ma tylko Iscar
To chyba mocna przesada, płytki typu WNM..... są znormalizowane, o podobnych parametrach oferuje cała czołówka, F dochodzi 1,2/obrót tu wchodzi jeszcze kwestia średnicy, bo przy małych średnicach ten posuw jest nie do osiągnięcia, przy dużych tak. Poza tym, tokarka musi zapewniać odpowiednią moc i moment do takiej ciężkiej obróbki zgrubnej, delikatniejszą obrabiarkę szybko można zachetać

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 7984
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#23

Post napisał: WZÓR » 27 cze 2013, 16:01

Mechan pisze:kolego WZÓR:
obrabiarka to : OKUMA LB3000 ze wzmocnionym wrzecionem
narzędzie: WNMX
....
Już wszystko jasne . :smile:
Mam taki nóż , ale dla mojej SL-20 Haas ap3 mm to max. ...... , 110% obciążenia na wrzecionie i wchodzę na żółte pole.
Po telefonicznej konsultacji z Haas musiałem parametry zaniżyć co aby maszyny nie zajechać.

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”