zamawianie profilu aluminiowego

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

CFA
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1679
Rejestracja: 28 wrz 2009, 11:00
Lokalizacja: Wrocław

#11

Post napisał: CFA » 11 wrz 2012, 23:46

ezbig pisze:odniosłem to do ceny gotowego wyrobu, który w Chinach kosztuje 8-9zł bez transportu i cła. Mi już na starcie wyszło taniej, a teraz już bez matrycy jest ok 55% taniej. Nawet jakby wyrób miał i fi2 czy 102 mm to nie ma znaczenia. Huty sprzedają to w kg. Jakieś różnice wyjdą w cenie matrycy, ale kg alu zawsze waży kg i kosztuje jak za kg.
A Ty dalej swoje. Jeśli nie możesz podać jak Cię poprosili o cyferki, to napisz, że nie możesz podać. Kilogram zawsze waży kilogram i to nic odkrywczego. Już widzę jak Ci sprzedają 30kg aluminium za 4zł.



Tagi:


ezbig
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2103
Rejestracja: 07 lip 2006, 00:31
Lokalizacja: mazowieckie

#12

Post napisał: ezbig » 12 wrz 2012, 00:02

Ludzie, ręce opadają. Zadzwoń do hurtowni i zapytaj ile kosztuje 1kg aluminium w profilu przy zakupie 200kg. W hucie zapłacisz podobnie. Cyferki podałem w celu uzasadnienia opłacalności - autor wątku mnie o to nie pytał. Większość rzeczy kupione w Chinach wychodzi tak tanio, że nie opłaca się u nas robić, a ja sprawdziłem na własnej skórze, że profile się opłaci tłoczyć w Polsce.


CFA
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1679
Rejestracja: 28 wrz 2009, 11:00
Lokalizacja: Wrocław

#13

Post napisał: CFA » 12 wrz 2012, 00:19

ezbig pisze:Ludzie, ręce opadają. Zadzwoń do hurtowni i zapytaj ile kosztuje 1kg aluminium w profilu przy zakupie 200kg.
Oj opadają, opadają. Pisałeś o cenie metra. Ile kosztuje aluminium za 1kg w profilu, to ja wiem i tu jest niewielki rozrzut w zależności od typu profilu. Dlatego jeśli nie możesz tego sprecyzować, to trudno. Ta cena przemieści się do matrycy, jeśli profil będzie skomplikowany.
I nie wiadomo czy za te 8zł profil jest prosty z tanią matrycą czy jakiś fikuśny.
Ja pytałem z czystej ciekawości - ani nie zlecam, ani nie potrzebuję, ale jak informacja -nawet ogólna - ma być taka jak podałeś, to lepiej było nic nie pisać. Dobranoc.


Borsi
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 351
Rejestracja: 11 sty 2009, 21:09
Lokalizacja: lublin

#14

Post napisał: Borsi » 12 wrz 2012, 08:24

Wszystkie huty liczą za kilogram a nie za metr, jak dobrze pamiętam za wykonanie matrycy cena wynosiła od 1200 - 1700 euro ,za kilogram profilu nie pamiętam dokładnie ale liczyli podobnie jak za cenę alu., przy większych zamówieniach matryce wliczali w koszty.
Przelicz sobie ile waży metr twojego profilu dolicz koszty matrycy podziel przez ilość zamówienia i masz pełne rozeznanie (i poco te afery).


upadły_mnich
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1542
Rejestracja: 09 gru 2005, 11:52
Lokalizacja: Lublin

#15

Post napisał: upadły_mnich » 12 wrz 2012, 21:28

Makero.
Nie podałeś jaką ilość chcesz zamówić, czy to ma być zamówienie jednorazowe czy będziesz kupował partiami no i rysunek warto by pokazać jeśli nie na forum to komuś, kto Ci będzie to wyceniał.
Zgadza się, że huty (lub ściślej tłocznie bo np. w Lublinie tłocznia jest a huty ani śladu) liczą za kilogram. Ale to dotyczy pewnej minimalnej ilości - 350-500kg. Nie wiem czy jest sens podawania ceny jeśli ta ilość jest poza Twoim zasięgiem.
Jeśli Twój profil jest ciekawy to korzystając z pośrednika może podzielisz się z nim i zachowasz cenę nie biorąc tak dużej ilości.
Hurtownie aluminium mają dostęp do katalogów matryc. Może sie okazać, że podobny do Twojego profil jest gdzieś tłoczony lub leży do niego matryca - unikasz wtedy tego kosztu.
Można też poszukać podobnego profilu zdając się na obróbkę. Są firmy co potrafią frezować/ciąć profil wzdłuż. Wtedy zamawiasz tyle ile Ci potrzeba ale bez rysunku trudno to ocenić.
Huty/tłocznie mają różna politykę. Są takie, gdzie musisz płacić za przechowywanie Twojej matrycy no chyba, że regularnie zamawiasz.
Jeśli jesteś dalej zainteresowany to skontaktuj się na PW. Mogę Twój rysunek podesłać do wyceny lub doradzić lub jesli mi nie ufasz dam namiary na tę tlocznię co wspominałem.
kilka ciekawostek
- Przeliczając profile czy blachy chińskie okazuje się, że daleko wyprzedzili świat i u nich aluminium jest lżejsze. :shock:
- Jeden z ciekawszych profili jakie widziałem to tzw. spinka do pasków zębatych. Proponuję przeliczyć cenę z metra lub za kg :lol: radiatory elektroniczne też są ciekawe.
sprawność wg kobiety: stosunek wielkości wyjętej do wielkości włożonej

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”