Proces technologiczny części

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Dagome
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 197
Rejestracja: 10 lis 2011, 16:03
Lokalizacja: Jeżograd

#11

Post napisał: Dagome » 21 cze 2012, 18:08

Spojrzałem do skryptu ćwiczeniowego z technologi mojej polibudy i tam jest do Ra1,25 :razz:
(naroże wierzchołka noża r=1mm, posuw 0,05mm/obr). Podają, że wartości do tabelki wzięli z "Normowania..." Wołka czyli epoki stalek z narzędziówki i trójkątów. :mrgreen: .
cała sztanga w tokarkę (wszystko jak na cnc tylko bez rowka .. potem frezarka i mocowanie na pryzmie i frezowanie rowka ) zobaczy tylko chropowatość czy uzyskasz taka toczeniem (teraz różne ciekawe płytki maja w ofertach jak nie to szlifować trzeba)
Poco frezarkę do tego mieszać? Pryzmę w imak nożowy i frez w uchwyt trójszczękowy. Trzeba być twardym.
PS. Najlepiej już obrabiać pręt ulepszony cieplnie.


Benjamin Franklin pisze:Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki.
Terry Pratchett pisze:Jest śmierć i podatki, ale podatki są gorsze, bo śmierć przynajmniej nie trafia się człowiekowi co roku.

Tagi:


logicsys
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 181
Rejestracja: 03 lis 2010, 21:25
Lokalizacja: Norwegia

#12

Post napisał: logicsys » 23 cze 2012, 00:33

Dobre plytki i na cnc Ra0,4 z toczenia nie jest niczym nadzwyczajnym, kwestia doboru do odpowiedniego materialu. Promien naroza 0.2 i posuwy <0.05 mm/obr

Ja bym to zrobil tak.

Ciecie na pile z naddatkiem na dlugoci 1mm

Tokarka
chwytac w uchwyt 3 szczekowy, planowac czolo, toczyc do polowy z naddatkiem 0,5mm na srednicy- pod szlif, zrobic nakielek
drugie zamocowanie, planowac na wymiar, toczyc j.w

Frezarka
frezowac rowek pod wpust, frezem fi 8

Hartowanie w piecu (np 45 hrc)

Szlifowanie okragle na wymiar

I tyle :) Nie wiem czy dobrze, ale tak u mnie wygladalo by wykonanie detalu z praktycznej strony.
byl Spnner PD, CTX 310 eco (sinumerik 840D, 810, autoturn, shopmil)

jest Mazak integrex 400 (mazak matrix) Anayak HVM3800 (Heidenhein 426), gibbscam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”