Proces technologiczny części

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
diablo1023
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 21 cze 2012, 15:22
Lokalizacja: Angola

Proces technologiczny części

#1

Post napisał: diablo1023 » 21 cze 2012, 15:56

Witam chciałbym poprosić was o pomoc w zrobieniu procesu technologicznego pewnej częśćiObrazek



Tagi:

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#2

Post napisał: adam Fx » 21 cze 2012, 16:16

- wałek (cała "sztanga") na tokarkę CNC -planowanie czoła, toczenie po górze na wymiar 37h7 ,fazka ,frezowanie rowka (oprawka napędzana), przecinakiem fazka i odcięcie, i następna sztuka z podajnika
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


Autor tematu
diablo1023
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 21 cze 2012, 15:22
Lokalizacja: Angola

#3

Post napisał: diablo1023 » 21 cze 2012, 16:36

i to wystarczy? nauczyciel kazał nam to na jutro dokładnie punkt po punkcie opisać jak to ma wyglądać


czesiu1988
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 4
Posty: 76
Rejestracja: 10 kwie 2011, 14:16
Lokalizacja: Pomorze

#4

Post napisał: czesiu1988 » 21 cze 2012, 16:38

Dokładnie tak jak mówi kolega. Tylko jest taki problem. Wykładowcy życzą sobie żeby to było na maszyny konwencjonalne. Czyli piła, tokarka, frezarka, szlifierka i jeszcze jak będzie za mało to da Ci do tego ulepszanie cieplne :)
Piła taśmowa, cięcie na wymiar
Tokarka, najpierw w uchwycie szczękowym planowanie i wykonanie nakiełków z jednej i z drugiej a potem toczenie w kłach, toczenie zgrubne, potem wykańczające
Frezarka, frezowanie rowka pod wpust pryzmatyczny,
Potem ewentualnie ulepszanie cieplne ( bo przecież szlifuje się twarde powierzchnie)
I szlifowanie na szlifierce do wałków. Mniej więcej tak to wygląda
Po drodze tysiąc razy uwagi co do mocowania, a dlaczego tak a nie inaczej, a ostatnio miał pan dobrze, musiał mnie pan źle zrozumieć... i takie tam :)


Autor tematu
diablo1023
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 21 cze 2012, 15:22
Lokalizacja: Angola

#5

Post napisał: diablo1023 » 21 cze 2012, 16:53

No u mnie właśnie też życzył sobie żeby to było na maszynach konwencjonalnych, zapomniałem na początku napisać. Więc pomoże mi to ktoś napisać punkt po punkcie? Bardzo proszę o pomoc bo od tego zależy moja jutrzejsza ocena.


czesiu1988
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 4
Posty: 76
Rejestracja: 10 kwie 2011, 14:16
Lokalizacja: Pomorze

#6

Post napisał: czesiu1988 » 21 cze 2012, 17:00

Przecież już Ci napisałem. Dodaj tylko do tego wymiary i masz gotowe. Jeśli to ma być tylko wypunktowane. Jak skończysz to wklej na forum zobaczymy co Ci wyszło. Jeśli nie potrafisz to znaczy że chyba nie zasługujesz na taką ocenę o jaką się starasz. :P Więc bierz się do roboty i pochwal się wynikami swojej pracy :) Poszukaj w necie książki pana Mieczysława Felda podstawy projektowania, albo inżynieria wytwarzania, tam masz dużo przykładów z wałkami. Można zrzynać na żywca :D

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#7

Post napisał: adam Fx » 21 cze 2012, 17:19

na rys. nie ma nakiełków .. więc albo po obróbce planować na 0 albo chwytanie za dłuższy materiał a potem tylko odcięcie

cała sztanga w tokarkę (wszystko jak na cnc tylko bez rowka .. potem frezarka i mocowanie na pryzmie i frezowanie rowka ) zobaczy tylko chropowatość czy uzyskasz taka toczeniem (teraz różne ciekawe płytki maja w ofertach jak nie to szlifować trzeba
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


czesiu1988
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 4
Posty: 76
Rejestracja: 10 kwie 2011, 14:16
Lokalizacja: Pomorze

#8

Post napisał: czesiu1988 » 21 cze 2012, 17:30

Ja na swoim też nie miałem nakiełków, ale jak masz starego wykładowce to Ci powie że nakiełki z niczym nie przeszkadzają i mogą zostać. A co do toczenia to pewnie ze można taką chropowatość uzyskać tylko chodzi o to żebyś w procesie technologicznym miał jak najwięcej operacji, bo im więcej operacji tym więcej się nauczysz. A jak już będziesz pracował i miał taką możliwość to puścisz taki detal na CNC i będziesz miał kompleksową obróbkę w jednym mocowaniu :)


Dagome
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 197
Rejestracja: 10 lis 2011, 16:03
Lokalizacja: Jeżograd

#9

Post napisał: Dagome » 21 cze 2012, 17:36

Z płytek to dać WMX Wiper Sandvika to prowadzący powinien dać spokój, chyba, że żyje jeszcze czasach noży tokarskich ze stali narzędziowej i chropowatości podawanej trójkątami :razz: :twisted:
Poza tym literatura(Kurmaz) podaje, że toczeniem dokładnym da się uzyskać te Ra 1,6, płytka i będzie dokładniej :twisted: .
Benjamin Franklin pisze:Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki.
Terry Pratchett pisze:Jest śmierć i podatki, ale podatki są gorsze, bo śmierć przynajmniej nie trafia się człowiekowi co roku.


czesiu1988
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 4
Posty: 76
Rejestracja: 10 kwie 2011, 14:16
Lokalizacja: Pomorze

#10

Post napisał: czesiu1988 » 21 cze 2012, 17:45

chyba, że żyje jeszcze czasach noży tokarskich ze stali narzędziowej i chropowatości podawanej trójkątami
Profesor z którym miałem zajęcia należy do takich ludzi :)
Poza tym literatura(Kurmaz) podaje, że toczeniem dokładnym da się uzyskać te Ra 1,6, płytka i będzie dokładniej
Tylko kolega ma Ra 1.25. Z tego co czytałem to toczeniem na twardo można uzyskać chropowatości takie jak po szlifowaniu.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”