Wykrojnik uszczelki papierowej-problem

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
blasterpl
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1863
Rejestracja: 13 sty 2012, 18:49
Lokalizacja: jelenia gora

Wykrojnik uszczelki papierowej-problem

#1

Post napisał: blasterpl » 24 maja 2012, 21:11

Wykonałem wykrojnik uszczelki,uszczelka jest wycinana z papieru.O ile samo wycinanie przebiega bez problemu to mam problem z wyjęciem gotowej uszczelki z wykrojnika.Siedzi na tyle ciasno ze muszę ja wyciągać przy pomocy nożyka.Czy ktoś z kolegów ma jakiś patent na wyciągniecie tej uszczelki tak aby jej nie uszkodzić :?:



Tagi:


creative1agh
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 264
Rejestracja: 25 sty 2009, 21:11
Lokalizacja: Kraków

#2

Post napisał: creative1agh » 24 maja 2012, 22:41

Trzpień na sprężynie wewnątrz kształtu wykrojnika, przekołkowany tak, aby miał tyle ruchu, by w czasie wykrawania sie schować, a w momencie podniesienia wykrojnika wysunąć się poza jego obrys - wypychając tym samym gotowy element.
Taki luźny pomysł.
Pozdrawiam.


Leoo
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4017
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:01
Lokalizacja: Tarnobrzeg

#3

Post napisał: Leoo » 24 maja 2012, 23:19

Za pomocą wykrojnika wytnij kształt uszczelki z mikrogumy lub innej pianki (twardej gąbki). Grubość mikrogumy musi być większa od głębokości wykrojnika. Tak uzyskany element wklejasz do wnętrza wykrojnika i tyle.


mafagr
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 78
Rejestracja: 14 maja 2012, 21:20
Lokalizacja: Podkarpacie

#4

Post napisał: mafagr » 25 maja 2012, 22:54

A dlaczego nie zrobić tak jak przy wykrojnikach do blach, gdzie jest np. tylko 20mm krawędzi tnącej w matrycy a poniżej tych 20mm kształt tnący jest powiększony o jakieś 2 lub 3mm na stronę, dzięki czemu przy kolejnych taktach wykrawania gotowy detal lub odpad przepychany jest stemplem w dół aż po minięciu tych 20mm sam wypada popychany przez kolejne wycięte detale. Oczywiście można zostawić mniej niż 20mm wymiaru nominalnego ale to zmniejsza żywotność matrycy gdyż z kolejnym ostrzeniem robi się ona coraz cieńsza.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”