FREZOWANE MODELE Z TOLERANCJĄ DO 0mm CZY TO MOŻLIWE

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

anoda
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 468
Rejestracja: 06 gru 2004, 10:17
Lokalizacja: P?ock

#21

Post napisał: anoda » 11 kwie 2007, 17:21

Na forum Przydatne narzędzia Któryś z kolegów zamiescił arkusz "osie i wały" mama tam tolerancje wymiarowe w okreslonych klasach dokładności. a to pozwala na stwierdzenie, że:

im niżej ( niższa klasa dokładności) tym drożej.

Niższa klasa - to przecież inna technologia.
A w poradnikach podają jakim rodzajem obróbki jaką klasę dokładności możemy uzyskać. dygresja do wypowiedzi

A ten Inwestor mierzyl oba detale w jaki sposoob ?? Pewnie suwmiarka ze skala do 0,05 mm heh


Podejżewam,że użył elektronicznej 0,01mm bez świadomości,że błędy pomiarowe dla tych wymiarów mierzonych przyrządami suwmiarkowymi są dużo większe jak rozdzielczość.


Pozdrawiam

Cokolwiek Byś nie zrobił i tak Będziesz żałować - BROMBEL Liczy się suma kosztów globalnych.

Tagi:

Awatar użytkownika

Wodzu
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 4
Posty: 674
Rejestracja: 29 lip 2006, 19:32
Lokalizacja: z sasiedztwa

#22

Post napisał: Wodzu » 12 kwie 2007, 16:21

OK. faktycznie 0,05 mm na maszyne numeryczna, to juz dosyc duzo, ale i tak przy tym wymiarze to kosmos, co on tam bedzie robił jakieś czesci dla nasa ?? Moze do F1 jak podaja, niektore propozycje pracy w Angli, tutaj na forum, tak szczerze mi to jest wszystko jedno co robie i czasami smiac mi sie chce jak widze ze w jakiejs ofercie pisza Ze robimy czesci dla F1 i NASA, ja osobiscie mam to w Nosie oby płacili.

Sorki za mały offtop, ale nie mogle spokojnie meczyc ksiazki o Edgacamie, wlasnie kupiłem z helionu i czytam sobie :mrgreen: Recenzje pozniej.
Prawda leży pośrodku -Arystoteles.Może dlatego wszystkim zawadza -Wodzu.


Kołchoz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 143
Rejestracja: 19 sty 2007, 21:17
Lokalizacja: Wielkopolska

#23

Post napisał: Kołchoz » 12 kwie 2007, 20:54

Odnośnie tolerancji to czy przypadkiem nie jest tak, że jeśli na rysunku nie mam podanych przy wymiarze wartości odchyłek lub symbolu tolerancji, to robi się na tzw. tolerancje warsztatowe? więc może kolega blacky tak zrobi :)

Awatar użytkownika

Wodzu
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 4
Posty: 674
Rejestracja: 29 lip 2006, 19:32
Lokalizacja: z sasiedztwa

#24

Post napisał: Wodzu » 12 kwie 2007, 22:21

heh dla nie wtajemniczonych to ta tolerancja warsztatowa wg PN to H13, h13. Wystarczy teraz zerknac zeby wiedziec ze pan ksiegowy odbierajac model sie mylił :mrgreen:
Prawda leży pośrodku -Arystoteles.Może dlatego wszystkim zawadza -Wodzu.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”