Chłodziwo

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
paulinus555
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 07 kwie 2012, 23:48
Lokalizacja: wolsztyn

Chłodziwo

#1

Post napisał: paulinus555 » 08 kwie 2012, 00:17

Właśnie robię projekt dotyczący technologicznego wytwarzania kół zębatych i mam teraz do opracowania analizę materiałową potrzebną do procesu. Mój proces obejmuje cięcie półfabrykatu w postaci pręta, toczenie, wiercenie otworu, przeciąganie rowka wpustowego, szlifowanie otworu i powierzchni czołowej, dłutowanie uzębienia i jego szlifowanie. I teraz moje pytanie ile mniej wiecej do wytworzenia jednego koła potrzebuje chłodziwa, oraz jaki jest sposób jego magazynowania i podawania do odpowiednich obrabiarek:> Miałam pomysł zmagazynowania go w zbiorniku na zewnątrz. Poza tym wiadomo że chłodziwo trzeba wymieszac z wodą w odpowiedniej proporcji, wiec czy są jakieś systemy automatyczne, robiące to za operatora? Również ciekawi mnie czy jest opcja połączenia tego zbiornika systemem kanałów z każdą obrabiarka, ponieważ ogólne założenie to produkcja masowa na skalę około 80 tysiecy sztuk miesięcznie. Mam również problem ze zmagazynowaniem innych smarów. Proszę o pomoc.



Tagi:


Osd
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 7
Rejestracja: 23 kwie 2011, 03:52
Lokalizacja: Nysa

#2

Post napisał: Osd » 08 kwie 2012, 11:50

Oczywiście chłodziwo mieszamy w odpowiednich proporcjach. Wszędzie gdzie dotychczas pracowałem najlepiej sprawdzało się chłodziwo Blasser produkcji szwajcarskiej. Co do mieszania to oczywiście jest system do mieszania koncentratu z wodą w odpowiednich proporcjach. Do pomiaru stężenia chłodziwa używamy przyrządu pomiarowego który pokazuje stężenie procentowe. Co do dystrybucji chłodziwa do maszyn to też nie jest problemem, trzeba tylko zbudować odpowiedni system który będzie je dostarczał. Ja robię to ręcznie w bańkach 20 L.


Autor tematu
paulinus555
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 07 kwie 2012, 23:48
Lokalizacja: wolsztyn

ilośc

#3

Post napisał: paulinus555 » 08 kwie 2012, 20:44

a ile mniej więcej,tak na oko, bo muszę oszacować potrzebuję chłodziwa do produkcji jednego koła zębatego:> 4 litry wystarcza:>


mdg
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 700
Rejestracja: 16 gru 2008, 09:16
Lokalizacja: Dzierżoniów

#4

Post napisał: mdg » 10 kwie 2012, 12:13

paulinus555 pisze:a ile mniej więcej,tak na oko, bo muszę oszacować potrzebuję chłodziwa do produkcji jednego koła zębateg
Ciężko będzie tak "na oko", ale jeśli mi podasz przybliżony czas wykonania 1 koła, to może coś da się oszacować.
paulinus555 pisze:zy są jakieś systemy automatyczne, robiące to za operatora?
Tak. Np urządzenie zwane DOSATRON. Można je zamontować w układzie podającym chłodziwo lub na jakiejkolwiek beczce z koncentratem chłodzącym. Kolega Osd, zdążył już zareklamować chłodziwo, którym handluje, ale ja nie polecam kupowania 20l baniek koncentratu dla 80-tys. produkcji (twój promotor by się uśmiał).
Pozdrawiam

Grzesiek
Samozwańczy programista CNC

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”