technologicznośc małego detalu

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
tehan
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 5
Posty: 35
Rejestracja: 07 sty 2011, 20:48
Lokalizacja: z nienacka

#11

Post napisał: tehan » 16 mar 2011, 21:19

koledzy to teraz powiedzcie ile taka forma kosztuje do odlewu w kompozycie (skrawki włókna węglowego z plastikiem) pytam szacunkowo. I czy ktoś wogule w naszym kraju odlewa w kompozytach?? Odlewanego alu raczej nie biore pod uwagę ze względu na kruchość materiału przy tak cieńkich ściankach - przekonałem sie o tym przy innych cześciach.

W odlewach jestem niestety zielony wiec czy ktoś jest w stanie podać minimalne grubości ścianek i promieni dopuszczalne w takim procesie? Czy te ażurowania też się da "odlać" czy bedzie trzeba poprawiać frezem?



Tagi:


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 16251
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#12

Post napisał: kamar » 16 mar 2011, 22:29

Nie mam pojęcia ile kosztuje taki rower , ale wykonanie tego skrawaniem podwoi jego wartość napewno :)


ao
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 2
Posty: 70
Rejestracja: 08 mar 2011, 09:10
Lokalizacja: Kielce

#13

Post napisał: ao » 17 mar 2011, 07:49

Witam.
Myślę, że należy się liczyć z kosztem kilkunastu tysięcy za formę. Rodzaj tworzywa musisz ustalić z kimś kto się na tym zna (wiem brzmi banalnie). Z pewnością znajdzie się tworzywo o odpowiedniej wytrzymałości. Z formy wtryskowej wyjdą detale nie wymagający żadnej obróbki wiórowej, może za wyjątkiem otworu na sworzeń do zamocowania drugiej części i gwintów, promienie i inne kształty będą na gotowo (patrz klocki LEGO).
Powodzenia.

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7984
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#14

Post napisał: WZÓR » 17 mar 2011, 09:44

tehan pisze:...W odlewach jestem niestety zielony wiec czy ktoś jest w stanie podać minimalne grubości ścianek i promieni dopuszczalne w takim procesie? Czy te ażurowania też się da "odlać" czy bedzie trzeba poprawiać frezem?
Minimalne grubości ścianek i promieni można ustalić z wykonawcą formy (.... oni powinni te zagadnienia wiedzieć).
Moim zdaniem najlepszy efekt praktyczny jak i ekonomiczny przyniesie wykonanie tych detali z aluminium w formach ciśnieniowych.
Jakość takiego odlewu jest bardzo wysoka i w większości przypadków nie wymaga żadnej obróbki skrawania.
Ta metoda pozwala na produkcje wieloseryjną i masową części.
p.s.
Jak widzę w rowerze niektóre części z plastiku .... to zalatuje mi lekką ,,tandetą'' . :cool:
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


Autor tematu
tehan
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 5
Posty: 35
Rejestracja: 07 sty 2011, 20:48
Lokalizacja: z nienacka

#15

Post napisał: tehan » 18 mar 2011, 23:18

:) kompozyt weglowy nie wygląda już jak plastik - stosuja go w drogich częściach czasem i dobrze to wygląda.

Ale zmieniając temat. Obejme jednak dam rade przerobić na R1.5 i tu się problem jakby rozwiązuje natomiast kolejny jest taki że ten rower w uchwycie z 3 śrubami nie przerobie na 3mm a max 2mm i niestety musze zmienić koncepcje mocowania. Jest jakaś alternatywa mocowania po łuku która jest wykonalna frezem w takiej konfiguracji i skali?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”