Strona 1 z 1

Zle osadzone lozysko + radelko

: 04 lis 2010, 22:51
autor: kendy
Witam

Mam 2 problemy:

1. Tokarza-partacz zle osadzil bieznie, tzn za glebko podfrezowal otwor pod bieznie. No i lozysko w piascie samchodowej mam o 2mm za nisko. I teraz pytanie - czy mozna wyjac bieznie i wsadzic pod nia jakis stalowy pierscien? Srednio chce mi sie toczyc wszystko na nowo. Wykonane to jest z PA6 wiec napawanie raczej odpada.

2. Jak liczyc otwory pod radelko? Musze osadzic szpilki 14.8 i nie wiem jakie otwory pod nie wiercic.

Pozdrawiam
k

: 04 lis 2010, 23:27
autor: rudzik6
Bierzesz rysunek, wracasz do tokarza i domagasz się wykonania prawidłowo z jego materiału.

: 05 lis 2010, 00:21
autor: RomanJ4
2. otwory pod radełko. Jeśli dasz radę zmierz średnicę rdzenia zaradełkowanego odcinka i średnicę po wierzchołkach. Odejmij jedną od drugiej i będziesz wiedział ile "spuchła" .
I w zależności od materiału w jakim osadzisz te szpilki:
jeśli stal, żeliwo to średnica rdzenia + ok 1/3 różnicy
jeśli aluminium, mosiądz miedź - to tylko średnica rdzenia
Ja tak zawsze robiłem i było ok.

Edit. 1. Pierścień może być, ale twardy (nie alu) aby nie uplastycznił się pod naciskiem

: 05 lis 2010, 08:44
autor: kendy
Dzieki za pomoc :)

Co do powrotu do tokarza odpada - wlasciciel warsztatu to po prostu bezczelny cham i nie mam ochoty sie z nim scierac. Wole pojsc do normalnego warsztatu i poprosic i podlozenie pierscionkow ze stali.

pozdrawiam