Przetapianie Laserowe

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
wojtas1984
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 07 cze 2010, 17:51
Lokalizacja: Bielsko

Przetapianie Laserowe

#1

Post napisał: wojtas1984 » 07 cze 2010, 18:00

Witam wszystkich !!!,

Mam nie mały kłopot, poszukuję oprogramowania pozwalającego za symulować mi przetapianie laserowe (jestem studentem pierwszego roku i trafił mi się temat przetapianie laserowe spiekanej stali za pomocą lasera diodowego). Aktualnie staram się to zrobić w Programie Ansys 12.0 i szczerze mówiąc efekty mojej pracy są mizerne a zbliża się termin oddania projektu :/. Będę wdzięczny za każdą pomoc

Pozdrawiam serdecznie wszystkich,
Wojtek



Tagi:

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4654
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

Re: Przetapianie Laserowe

#2

Post napisał: pitsa » 07 cze 2010, 23:38

To wygląda na bardzo zaawansowany innowacyjny projekt badawczy, a nie pracę dla studenta pierwszego roku. Jakie są założenia do tego projektu? "Zasymulować" to znaczy co? - strukturę, przebieg zachodzących przemian czyli topienia powierzchni i szybkiej krystalizacji. Przy pomocy, którego modułu Ansysa próbowałeś to zrobić?


Autor tematu
wojtas1984
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 07 cze 2010, 17:51
Lokalizacja: Bielsko

#3

Post napisał: wojtas1984 » 08 cze 2010, 09:46

Witam,

Docelowo na pewno posłuży to do jakiegoś sprawozdania albo czegoś w tym stylu (tak zawsze to przecież wygląda:/ ).

Założeniem jest przetopienie materiału na określonej głębokości i ponowna krystalizacja.
Staram się to zasymulować w Ansys Mechanical APDL z wykorzystaniem tego polecenia "kill", ale widząc efekty to chyba nie był dobry pomysł.

Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki,
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”