Małe elementy aluminiowe - pytanie laika.

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
abrigo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 16 lut 2010, 21:50
Lokalizacja: PL

Małe elementy aluminiowe - pytanie laika.

#1

Post napisał: abrigo » 16 lut 2010, 23:15

Witam Szanownych Państwa,

jestem na forum po raz pierwszy i chciałem zapytać o kilka absolutnie podstawowych rzeczy, gdyż zmuszony jestem zamówić pewne alementy wykonane z aluminium zgodnie z moimi specyfikacjami, a nie miałem okazji tego wcześniej robić.

otóż. potrzebuję niewielkich, aluminiowych elementow. zalaczam wykonany wlasnorecznie rysunek techniczny, stworzony w profesjonalnym pakiecie CAD pod tytulem MS Paint. w celach ogolno pogladowych.

od lewej widok z przodu, boku i góry. i teraz mam szereg pytan, do Szanownych Forumowiczow:

1) czy ktos z Was moze mi orientacyjnie powiedziec, ile kosztowaloby mnie zamowienie takich elementow, w liczbie stosunkowo znacznej, okolo tysiaca, albo dwoch. bo jak przeczytam szacunkowy koszt takiego przedsiewziecia, to moze sie okazac, ze tak naprawde to wcale tych elementow nie potrzebuje. a może ktoś z Was widział takie lub podobne elementy w sprzedaży?

2) gdzie w Warszawie można by ewentualnie takie zamówienie złożyć?

3) jak nazywa się taki element - kwadratowy na dole a polokragly na gorze? ma jakas fachowa nazwe?

4) w te dwie dziurki po 2mm kazda ma wejsc linka stalowa 2mm. nastepnie linka ta musi byc unieruchomiona na stale. poniewaz linka jest pleciona (1x19), to nie nalezy jej zgrzewac. jedynym zatem sposobem, jak sadze, jest scisniecie elementu. jednak chcialbym zachowac ksztalt góry, tj. ten polokragly. jak scisnac taki aluminiowy element, zeby go nie odksztalcic?

5) zalezy mi bardziej na wytrzymalosci niz wadze. jaki rodzaj aluminium bylby najbardziej odpowiedni do budowy takich elementow?

z góry dziękuję za wszelką pomoc,
serdecznie pozdrawiam
Obrazek



Tagi:


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7608
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#2

Post napisał: pukury » 17 lut 2010, 00:07

witam .
rysunek jest w rzeczy samej " jak w cad " :lol:
ale to szczegół .
może coś w sklepie żeglarskim/szkutniczym .
no chyba że wymiary są krytyczne i takie muszą być .
sprawę uprościłoby określenie - czy część wypukła jest wycinkiem okręgu ? - czy jak wyjdzie .
zaciskać to można by kładąc " wypuklizną " w negatywie tejże i ryp ( młotkiem - np ) .
napisz może trochę dokładniej - o co chodzi ?
jaka dokładność itp .
pozdrawiam .
Mane Tekel Fares


Autor tematu
abrigo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 16 lut 2010, 21:50
Lokalizacja: PL

#3

Post napisał: abrigo » 17 lut 2010, 15:30

witam pukury,

niestety ciezko cos takiego znalezc. szukalem w sklepach metalowych, szkutniczych, jubilerskich i innych. nie wszystkie wymiary sa krytyczne. oba otwory musza miec 2mm, dlugosc okolo 10mm, wysokosc okolo 5mm. czesc wypukla musi byc wypukla, ale nie musi byc wycinkiem okregu.

elementy te maja utrzymywac stale odstepy pomiedzy linkami. linki wraz z elementami tworza elastyczna siatke oslaniajaca wrazliwe miejsce przed licznymi uderzeniami kamykow i kawalkow metalu, lecacymi z predkoscia dosc znaczna.

dziekuje z tip z negatywem, wykorzystam.


numerek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1555
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:23
Lokalizacja: trójmiasto

#4

Post napisał: numerek » 17 lut 2010, 16:42

zapytaj w firmach które robią ... opaski antyzłodziejskie dla marketów
kiedyś mój kolega się tym zajmował i u niego widziałem takie aluminiowe "plomby" zaciskane było na prasce


Pawel2420
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 37
Rejestracja: 23 gru 2009, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

#5

Post napisał: Pawel2420 » 17 lut 2010, 22:27

Czy szukałeś pod hasłem "plomba aluminiowa" lub "plomba metalowa" ?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”