Jaką spawarkę kupić do tego typu prac?

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC
Awatar użytkownika

markcomp77
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3975
Rejestracja: 18 wrz 2004, 12:51
Lokalizacja: k/w-wy
Kontakt:

#11

Post napisał: markcomp77 » 19 paź 2009, 16:34



SpotkanieCNC: STOM-TOOL Marzec 2014
http://www.cnc.info.pl/topics79/spotkan ... t55028.htm

Tagi:


Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#12

Post napisał: Mariuszczs » 19 paź 2009, 18:42

Ja wyskoczyłem z tym besterem a on ma przecierz słaby cykl a to tez jest bardzo ważne. Nadal nie wiemy jakie to bedzie spawanie przymysłowe ale może się okazać że potrzebne bedzie 100% cyklu przy tych 150A a wtedy nowizny się nie kupi za 2500 raczej.

Co do besterów które były wymienione to rzeczywiście nie dorównają inwerterowi, ale jak spawałem trochę tym migatronikiem to też jest przepaść w jakości spawania - żaden odprysk się nie przykleił tak żeby go rękawicą nie zsunąć, spoina prawie cała sie chowa w materiale a nie tak jak w besterku wystaje, dławik ma 4 odczepy i inne regulacje, 4 rolki napędzane dwoma silnikami.
Ja naprawdę polecił bym tego rowaca co dałem linka bo jak zauważyłem to trochę ma regualcji i w tym dynamizację łuku ( reszta regulacji nieustalona co do czego, ale podejrzewam że czasy gazów, wysuwów, spawania punktowego ).

Trzeba tez patrzeć żeby było na dużą rolkę drutu czyli 15 kg.
5 kilowy drut u mnie w okolicy 0,8 mm kosztuje trochę mniej niż 50 zł
15 kilowy 0,8 mm kosztuje 93 zł - jaka oszczędność ?
15 kilowy 1,2 mm kosztuje 73 zł
drutów grubszych niestety nie mają ale cena bedzie jeszcze niższa, ale to już jest spawanie naprawdę przemysłowe


Autor tematu
fastnick
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 18 paź 2009, 20:44
Lokalizacja: Warszawa

#13

Post napisał: fastnick » 19 paź 2009, 20:33

Dziekuje za liczne odpowiedzi :), mam zamiar spawac sprzet do cwiczenia - lawki, drazki, stojaki na ciezar itd. Na poczatek dwie silownie zrobimy dla mnie i znajomego, a pozniej zobaczymy, jak to sie potoczy. Moze to sie zamienic w spawanie przemyslowe i chce byc na to gotowy. Mysle, ze jestem zdecydowany na migomat, dokladniej Bester 1800/1801, jak Mariuszczs polecil. Niestety trudno bedzie mi kogos zwerbowac na ogledziny uzywanej spawarki, wiec wole nie ryzykowac kupujac uzywki.


Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#14

Post napisał: Mariuszczs » 19 paź 2009, 21:35

Ten bester to ci poleciłem ale zapomniałem o tym słabym cyklu to przemysłowo nie pociągnie bo będzie się przegrzewał. Na 4 zakresie chyba ma minutę spawania i 9 minut odpoczynku. Niby do profili jest ok ale jak zaczołem blachę spawać to mi się wyłanczał a wtedy to stygnie i stygnie.
Ja tam jednak polecam używkę tylko żeby ktoś pojechał i rzebyście zabrali różne grubości blachy do prób. Taka używka jeśli kosztuje nawet te 2500 zł które chcesz wydać to niektóre są produkowane do tej pory kosztuja grubo. Taki bester nowy kosztuje 1700 ( czy 1800 ) a używany mało co spada cena. I teraz jak patrzę na tego bestera to głupi byłem że za niego tyle wywaliłem kasy i własciwie to jest bardzo amatorski, chociarz porządny i się nie telepie podczas przesuwania. W razie awari jestem go w stanie naprawić od razu a nie czekać na serwis np 2 tygodnie. Ale to koniec jego zalet. Spaw powyżej 1 metra i się wyłancza z przegrzania.

A kupiłe tego:

http://www.allegro.pl/item740109814_mig ... eniem.html

i można nim lecieć 385A w cyklu 100% - czyli non stop a max 505A - niby nigdy tego nie wykorzystam ale jak przyjdzie zrobic jakiś piec to 300A będe leciał i się nie wyłączy.
Besterem spawałem piec kozę do warszatu i kilka dni mi to zajęło bo nie miałem cierpliwości stać przy nim i czekac aż się wystudzi.

Tak więc zanim kupisz migomat to jeszcze poczytaj i przemyśl. Do ławeczek migomat wystarczy, tylko pamiętaj o sposobie układania profili - tak żeby belka położona była na nogach, a nie przyspawana z boku :) . Stojaki potrzebują aby wywiercić otwór pod pręt i dopiero go przyspawać, lub dać wzmocnienie od spodu z blachy wyciętej w trójkąt. Ale to tez trzeba podpatrzeć i przemyśleć bo jak chcesz robić i sprzedawać to musi byc lepsze od konkurencji ( tańsze też )


MIG-SPAW
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 10 lis 2009, 10:40
Lokalizacja: ŚLĄSK

#15

Post napisał: MIG-SPAW » 10 lis 2009, 10:53

NAJWIĘKSZY WYBÓR SPAWAREK NA ŚLĄSKU !!!
SPAWARKI NOWE (SHERMAN, MAGNUM ) ORAZ UŻYWANE w idealnym stanie, wyczyszczone ( OZAS OPOLE, LINCOLN, BESTER, KEMPPI, ESAB, SELCO ) oraz CAŁY OSPRZET SPAWALICZY - DRUT, ELEKTRODY, MASKI, DYSZE , UCHWYTY itp

Możliwosc wypróbowania na miejscu, doradztwo



tel: 694 - 477 - 168

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”