chłodzenie frezów powietrzem

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
Leszektr
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 14
Rejestracja: 06 lip 2007, 09:17
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

chłodzenie frezów powietrzem

#1

Post napisał: Leszektr » 29 lis 2008, 17:47

Mam pytanie odnośnie chłodzenia frezów powietrzem.Swego czasu mielismy na próbach kolesia z Emuge z jego frezem i maszynką do chłodzenia(głowica).Fajna sprawa ale trochę droga.Dlatego proszę o Wasze doświadczenia z tym tematem .chodzi czy taka obróbka wydłuża żywotnośc ferzów jaki ma wpłay na obrabianą powierzchnię(chropowatość ,tolerancję).Czy wiecie może gdzie można taniej kupić taką głowicę?Pozdro



Tagi:


b_j
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 301
Rejestracja: 04 mar 2006, 22:36
Lokalizacja: poznan

#2

Post napisał: b_j » 29 lis 2008, 17:54

gdyby chodziło o maksymalna minimalizacje ceny :d ... to polecam dobrze przeszukac forum i internet - to mozna znaleźć dość dobre rysunki z wymiarami -> do tego duzo cierpliwości i jakies 100 zł max na materiał :d ...może sie uda

chetnie też bym sobie sprawił taką dysze ale ani czasu ani pieniędzy :-D

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#3

Post napisał: bartuss1 » 29 lis 2008, 20:16

jaka znowu glowica ?
ja mam rurke wirową i z racji że częsciej tocze niz frezuje w stali to moje obserwacje sa takie
bez chłodzenia przy stali o podwyższonej jakości po paru minutach przy głebokosci cięcia 0,25mm nozem oprawkowym z płytką z węglika G1 (chyba) materiał dostaje kolorków
przy zastosowaniu rurki wirowej przy 30% otwarcia czyli jakies 4 bar materiał jest dość ciepły ale nie ma kolorków i wiór lepiej odpada.
koszt zabawki jakies 1500zł, majątek toto nie jest a jakość po toczeniu i chropowatość bez zarzutu
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”