Dłutowanie??

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
tugok_rf
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 9
Rejestracja: 13 wrz 2008, 21:25
Lokalizacja: Poznan

Dłutowanie??

#1

Post napisał: tugok_rf » 28 wrz 2008, 16:40

Mam do wykonania rowek pod wpust w tulei (na wewnętrznym otworze fi50) rowek o wymiarach... długość 26mm... wysokości 5mm, szerokości 6mm. Na jakim urzadzeniu to najłatwiej wykonać?? i jakie parametry obróbki wybrać?? Prosze o pomoc...



Tagi:

Awatar użytkownika

skoti
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1743
Rejestracja: 28 gru 2004, 23:56
Lokalizacja: Rybnik

#2

Post napisał: skoti » 28 wrz 2008, 19:53

Sam sobie odpowiedziales na pytanie :) Takie rowki robi się przeważnie na dłutownicy . Co do parametrów to nie podales jaki to materiał pyzatym jeśli zadajesz takie pytania to lepiej nie podchodz do dłutownicy,daj to zrobić komus co się zna na dłutowaniu . Oczywiście sa inne opcje wykonania takiego rowka - sa przystawki dlutujace do frezarek albo mozna wyciac na elektrodrazarce drutowej . Jest jeszcze jedna mozliwosc , przy jednej lub dwóch sztukach mozna to zrobić ta tokarce . Detal w uchwyt , odpowiednio naostrzony noz z SW do imaka , zablokować wrzeciono na amen np wlaczajac najniższe obroty no i potem ręcznie jeździ się posuwem wzdloznym tam i z powrotem skrobiąc po kilka setek na jedno przejcie . Metoda jest malo wydajna i fest upierdliwa ale jak cos trzeba na juz a nie ma szybkiego dostępu do dłutownicy to da się :wink:


Autor tematu
tugok_rf
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 9
Rejestracja: 13 wrz 2008, 21:25
Lokalizacja: Poznan

#3

Post napisał: tugok_rf » 28 wrz 2008, 20:49

Wiedziałem ze dłutownicą to się robi ale bylem ciekaw czy można jeszcze na inne sposoby...:) materiał to stal 40H... do wykonania 500sztuk... ja nie będę tego robił tylko mam zaprojektować technologie... nic za dużo nie mogę znaleźć na temat dłutowania narzędzi i parametrów w internecie... możne ma ktoś jakieś katalogi??

Awatar użytkownika

ALZ
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3433
Rejestracja: 06 sie 2004, 01:42
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

#4

Post napisał: ALZ » 28 wrz 2008, 21:13

500 sztuk?? to tylko przeciągacz do rowków.

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#5

Post napisał: adam Fx » 29 wrz 2008, 17:22

no dokładnie unas mamy coś raczej jak by przepychacz .. tzn prasa hydrauliczna odpowiedni przyrząd na który zakładasz detal i rowek prowadzoncy ten przepychacz...... http://www.naszaoferta.eu/sklep/product ... s_id=12059
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”