Projekt sitka do maszynki do mielenia mięsa

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC
Awatar użytkownika

Piotrjub
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1495
Rejestracja: 11 kwie 2005, 13:00
Lokalizacja: Gdansk

#11

Post napisał: Piotrjub » 25 kwie 2008, 18:40

Sitka robimy z NC11LV hartowane do 60-62 HRC. Kształty w sitku najróżniejsze zależne od tego jakie sobie wymyśla zamawiający. Produkują chyba jakieś produkty dla zwierząt a kształty na sitku rożne: okrągłe, kwadraty , trójkąty, serduszka, kostki itp w rożnych rozmiarach. Średnica sitka (widocznie taką mają maszynkę) fi 205mm i jak sami teraz twierdzą przynajmniej sitka sie nie zużywają.



Tagi:

Awatar użytkownika

kostner
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1290
Rejestracja: 13 gru 2005, 04:41
Lokalizacja: Haan / Niemcy

#12

Post napisał: kostner » 25 kwie 2008, 19:28

No to do bani jezeli sie nie zuzywaja - nie bedzie nowych zlecen na sitka :(
Jeżeli prąd nas nie zabije to nas napewno nie wzmocni :(


upadły_mnich
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1547
Rejestracja: 09 gru 2005, 11:52
Lokalizacja: Lublin

#13

Post napisał: upadły_mnich » 25 kwie 2008, 20:05

brawo Piotrjub
nadal nie jestem przekonany, że sitko 40HRC produkuje się bo opłaca się je często dorabiać ... no może do plastikowych, jednorazowych maszynek jakie każdy w kuchni ma a nikt nie używa :wink:
Jakbym ja miał do maszynki dokupować co miesiąc sitko to wywaliłbym cały sprzęt i poszukał uczciwego i profesjonalnego producenta
Noże z nierdzewki będą i tak najpopularniejsze. Można kupić komplecik za 7 złotych i ostrzałkę do noży za 2,50 i być szczęśliwym....tylko chyba szał zakupów noży (20HRC) minął.
sprawność wg kobiety: stosunek wielkości wyjętej do wielkości włożonej

Awatar użytkownika

skoti
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1743
Rejestracja: 28 gru 2004, 23:56
Lokalizacja: Rybnik

#14

Post napisał: skoti » 25 kwie 2008, 20:16

upadły_mnich pisze:Jakbym ja miał do maszynki dokupować co miesiąc sitko to wywaliłbym cały sprzęt i poszukał uczciwego i profesjonalnego producenta
Kolego a ile się używa takiej maszynki ? Jak ktoś hoduje sobie jakieś zwierzęta i robi sam kiełbaski i inne smakołyki to może mu się to sitko zużyte ale w zwyklym gospodarstwie domowym ? Wątpie .


upadły_mnich
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1547
Rejestracja: 09 gru 2005, 11:52
Lokalizacja: Lublin

#15

Post napisał: upadły_mnich » 25 kwie 2008, 21:55

A ile się używa - nie zawodowo - noża do sera, nożyczek, otwieracza do konserw, nożyka do tapet?
Wokół nas jest wiele takich przedmiotów używanych sporadycznie. Czy to oznacza, że mają być miękie?

Dobrze..załóżmy, że tak jest jak z tymi opisanymi wcześniej mercedesami
Czyli:
producent maszynek do golenia stwierdza: damy miękie ostrza to klienci częściej je będą wymieniać i ogólny zysk wzrośnie. A w maszynkach jednorazowych to wogóle można dawać nieutwardzoną stal bo są przecież jednorazowe a zarost jest miękki.
Czy tak?
sprawność wg kobiety: stosunek wielkości wyjętej do wielkości włożonej


Autor tematu
rados18
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 9
Rejestracja: 30 mar 2008, 14:18
Lokalizacja: Włocławek

#16

Post napisał: rados18 » 26 kwie 2008, 17:11

Witam ponownie. Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące projektu, więc chciałbym prosić o pomoc. Chodzi mianowicie o dobór czasu obróbki cieplnej i temperatur- hartowania i odpuszczania dla stali 40H, z którego jest zrobione sitko. Co do czasu grzania to w książkach jest napisane, że powinien wynosić ok 1 min na 1 mm średnicy. Średnica sitka wynosi 70 mm, ale przecież sitko ma wykonane otwory, więc będzie się nagrzewać szybciej. Jak to uwzględnić przy czasie nagrzewania i wygrzewania? Wg tablic temperatura hartowania zawiera się w granicach 850- 1180 stopni. Chodzi o uzyskanie twardości około 50HRC, gdyż taka powinna być wg PN.

[ Dodano: 2008-06-07, 12:09 ]
Zapomniałem dodać- wielkość wsadu to około 300 sitek.


dudzikbartek
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 17
Rejestracja: 17 lut 2008, 19:24
Lokalizacja: lubelskie

#17

Post napisał: dudzikbartek » 18 cze 2008, 23:00

A czy słyszeliście o produkcji siatek z proszku? A ja słyszałem i widziałem jak to sie robi. Szczegółów technicznych nie znam ale mogę coś podpowiedzieć.


jerz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 100
Rejestracja: 25 cze 2007, 23:43
Lokalizacja: warszawa

#18

Post napisał: jerz » 21 cze 2008, 06:28

Przed 90r został zbudowany prototyp prasy do wyciskania sitek z proszku. Po przewałach Cerowicza jeden z dyrektorów sprywatyzował się na tej prasie i wyprowadził gdzieś w Polskę.


precyzja
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 74
Rejestracja: 27 lip 2008, 22:29
Lokalizacja: warszawa

sitka do maszynek

#19

Post napisał: precyzja » 08 sie 2008, 22:17

Kolego ,przy sitku nie twardośc jest najwazniejsza,,a już na pewno nie z nierdzewki,materiał musi mieć tzw "chwat",możesz wziąc w ręce dwie siekiery obie ostre jak brzytwy,jedna będzie ciąć a druga nie,podobnie jest z nożami,na pewno perfekcyjne sitka są z piór resowrowych od resorów kolejowych,często robimy te sitka i sam osobiście nie spotkałem lepszego materiału,99% sitek produkowanych metodą przemysłową to poprostu chłam,i nadają się tylko do wiejskich masarni,mięso jest wymemłane a nie pocięte,pamietaj że zawsze po uzyciu sitko musi byc wymoczone w wodzie z solą i wususzone,jesli będzie leżec w oliwie to nic z niego nie bedzie,podobnie noże rzeżnickie,co do sposobu wykonania to tylko wiecenie,,te najbardziej pierwszoligowe są wiercone pod kątem,ale to juz wyższa szkoła jazdy,pozdrawiam
precyzja

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”