Osuszanie wiórów

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

zdzicho
Posty w temacie: 5

#11

Post napisał: zdzicho » 11 lut 2013, 18:30

aros pisze: Niepowiadomienie organów ścigania o takim procederze (a masz taką wiedzę, skoro o tym piszesz jako o fakcie) też jest przestępstwem, ściganym prawnie! :razz:
Otóż mylisz się w całej rozciągłości. Ten zapis dotyczy organów władzy publicznej . Obywatela dotyczy jedynie obowiązek zawiadomienia o zbrodni( wymienionej w kodeksie),a to jet występek. Polecam lekturę Kodeksu Karnego. Z własnej i nieprzymuszonej woli można kapować zawsze ,ale to parszywe zajęcie, którym sie organicznie brzydzi większość rodaków ,w tym ja.I nie jest to żadna,,postawa obywatelska".



Tagi:

Awatar użytkownika

1złoty
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 94
Rejestracja: 13 lis 2011, 16:56
Lokalizacja: Wł-ek

#12

Post napisał: 1złoty » 11 lut 2013, 20:30

Witam u mnie w firmie też przerabialiśmy ten kłopot tylko że z wiórami z mosiądzu.
By nie bawić się w wyciskanie i suszenie na słońcu zbudowaliśmy prowizoryczną wirówkę która kształtem przypominała bęben pralki bezpośrednio złączony z silnikiem i podparty trzema rolkami u góry całość zamknięte było w obudowie . Po trzy minutowym wirowaniu wiórki były suche bajka :mrgreen:
Pomysł tani i niewymagający wielkiego wkładu pracy zwłaszcza jak ma się ma jakiś stary bęben po pralce


marcpol
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 170
Rejestracja: 20 lut 2012, 19:50
Lokalizacja: Białystok

#13

Post napisał: marcpol » 11 lut 2013, 20:49

aros pisze: Czy przetapianie monet Rzeczpospolitej nie jest ścigane jako przestępstwo przeciw Państwu? :roll:
Wyrok i jego skutki też trzeba doliczyć do kosztów :mrgreen:
Bzdura, nie jest to karane. Monety RP można przetapiać, banknotami palić w piecu. Jeśli chcesz polemizować podaj podstawę prawną.

Awatar użytkownika

dudis69
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1418
Rejestracja: 15 lis 2010, 20:18
Lokalizacja: okolice

Re: Osuszanie wiórów

#14

Post napisał: dudis69 » 11 lut 2013, 21:26

gliderbb pisze: Obrabiam mosiądz
1złoty pisze: tylko że z wiórami z mosiądzu
A to jest jakaś różnica? :wink:
gliderbb ile tych wiórków produkujesz w skali m-ca, bo jest to podstawa do kalkulacji.
Może wystarczy jakaś używana pralka za 100zł.
marcpol pisze:Monety RP można przetapiać, banknotami palić w piecu
Przynajmniej inflacja spadnie. :mrgreen:
Pozdrawiam Sławek



aros
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 3
Posty: 87
Rejestracja: 16 mar 2012, 13:09
Lokalizacja: banita

#15

Post napisał: aros » 11 lut 2013, 21:56

marcpol pisze:Bzdura, nie jest to karane. Monety RP można przetapiać, banknotami palić w piecu. Jeśli chcesz polemizować podaj podstawę prawną.
Bez polemizowania:
Niszczenie pięniądza to przestępstwo
a żeby to nie były puste słowa to:

art. 288 § 1 kk,
kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

bo w myśl prawa:

art 115 KK
§ 9. Rzeczą ruchomą lub przedmiotem jest także polski albo obcy pieniądz lub inny środek płatniczy oraz dokument uprawniający do otrzymania sumy pieniężnej albo zawierający obowiązek wypłaty kapitału, odsetek, udziału w zyskach albo stwierdzenie uczestnictwa w spółce.

KK Art. 310. § 1. Kto podrabia albo przerabia polski albo obcy pieniądz, inny środek płatniczy albo dokument uprawniający do otrzymania sumy pieniężnej albo zawierający obowiązek wypłaty kapitału, odsetek, udziału w zyskach albo stwierdzenie uczestnictwa w spółce lub z pieniędzy, innego środka płatniczego albo z takiego dokumentu usuwa oznakę umorzenia, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5 albo karze 25 lat pozbawienia wolności.
Ostatnio zmieniony 11 lut 2013, 22:03 przez aros, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

ALZ
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 3433
Rejestracja: 06 sie 2004, 01:42
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

#16

Post napisał: ALZ » 11 lut 2013, 22:02

:shock: Koledzy!! Może pieprznąłem głupotę, ale proponuję wrócić do sedna sprawy.

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 8104
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

#17

Post napisał: tuxcnc » 11 lut 2013, 22:02

marcpol pisze:Bzdura, nie jest to karane. Monety RP można przetapiać, banknotami palić w piecu. Jeśli chcesz polemizować podaj podstawę prawną.
Dokładnie tak.
Była nawet taka heca, że w jakimś teatrze palono polskie obiegowe banknoty na scenie.
Ktoś zrobił aferę, pobiegł do prokuratury i sprawę oczywiście umorzono.
Chyba w Białymstoku, jak ktoś zechce, to znajdzie.

.

[ Dodano: 2013-02-11, 22:06 ]


Troll się odezwał ...

Heca była w Toruniu :http://torun.gazeta.pl/torun/1,48723,72 ... cenie.html

.
Ostatnio zmieniony 11 lut 2013, 22:09 przez tuxcnc, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

sajgon
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1014
Rejestracja: 15 lis 2011, 14:21
Lokalizacja: Śląsk

#18

Post napisał: sajgon » 11 lut 2013, 22:08

aros pisze:art. 288 § 1 kk,
kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
To w myśl tego , to jeżeli zniszczę mój telefon , zakupiony za zarobione przezemnie nie moje pieniądze to też jestem przestępcą. :razz:

Zawsze wydawało mi się ,że to co moje ,jest moje i mogę se z tym zrobić co chce. A tu sie okazuje że jednak nie mogę
:mrgreen: :mrgreen:
Pozdrawiam , Michał. ;)

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 8104
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

#19

Post napisał: tuxcnc » 11 lut 2013, 22:11

Nie karmić trolla !

.

Awatar użytkownika

ochlaptus
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 50
Rejestracja: 27 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: " Rzym "

#20

Post napisał: ochlaptus » 11 lut 2013, 22:11

sajgon pisze:
aros pisze:art. 288 § 1 kk,
kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
To w myśl tego , to jeżeli zniszczę mój telefon , zakupiony za zarobione przezemnie nie moje pieniądze to też jestem przestępcą. :razz:

Zawsze wydawało mi się ,że to co moje ,jest moje i mogę se z tym zrobić co chce. A tu sie okazuje że jednak nie mogę
:mrgreen: :mrgreen:
czytaj CUDZĄ!!!

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”