anoda twarda - kolor powłoki

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
ciechan222
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 5
Posty: 48
Rejestracja: 28 sie 2009, 21:27
Lokalizacja: lubelskie / Puławy

#11

Post napisał: ciechan222 » 07 paź 2009, 18:19

przepraszam najmocniej ale pomyliłem wartości grubości anody jakie mogę otrzymać, już zostały poprawione w poście wyżej.

140 mikronów to max z tego co do tej pory uzyskałem, sprawdziłem w dzienniki.


wykonuję:
- srebrzenie
- niklowanie
- cynkowanie
- kadmowanie
- miedziowanie
- fosforanowanie
- oksydowanie
- chromowanie techniczne i dekoracyjne
- anodowanie aluminium (w tym barwne i twarde)

Tagi:


G13D
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 16 kwie 2012, 17:04
Lokalizacja: Mazury

#12

Post napisał: G13D » 30 mar 2013, 15:31

ciechan222 pisze:
dasza77 pisze:Trzeba terz mieć neutralizator ścieków.
Kolego , co robisz ze ściekami ????
Czyżbyś wlewał je do kanalizacji?
Lepiej zakończ ten temat jeżeli robisz to w warunkach domowych.
Dziękuję koledze dasza77 za zwrócenie uwagi na ochronę środowiska gdyż nigdy się o tym nie mówi jeśli coś się wykonuje w warunkach domowych. Nie pisałem o neutralizacji ścieków w poprzednim poście gdyż uważałem iż nie jest to istotne. Widocznie myliłem się i to znacznie.

Puszczanie jakiejkolwiek chemii w domowy kanał nie jest wskazane, po drodze do oczyszczalni potrafi ona narobić sporo szkód - nie mówię tu o ilościach zlewkowych ścieków gdyż każdy z nas używa Kreta czy Domestosa w gospodarstwie domowym.

jeśli chodzi o moje ścieki to spokojnie, poddaję je procesowi neutralizacji, odzyskuję wodę a pozostałości nierozpuszczalne oddaję w postaci osadu do firmy która je utylizuje.


tak jak napisał strclt, w kąpielach do OAD nie ma chromu (jak w przypadku OAS czy OAC), głównie boraks, polifosforany i kwas siarkowy, bardzo łatwo je sobą wzajemnie zneutralizować.

tak że dasza77 możesz spać spokojnie, dbam o środowisko naturalne, zarówno w pracy jak i w domu prywatnym.

Może ktoś orientuje sie w jaki najprostszy / najtańszy sposób poradzić sobie ze ściekami po anodowaniu? Czy jest potrzeba neutralizowania takowych jeśli powstają? Szukam informacji na ten temat.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”