Wiekszy silnik - stary sterownik

Dyskusje na temat silników krokowych i sterowników silników krokowych.

Autor tematu
hepi_nyc
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 13 kwie 2008, 15:40
Lokalizacja: New York

Wiekszy silnik - stary sterownik

#1

Post napisał: hepi_nyc » 02 cze 2008, 13:47

Witam
Z gory przepraszam jezeli wyrazam sie nie precyzyjnie ale elektronika i zasilanie nie sa moja najmocniejsza strona.
Mam malenka hobbystyczna tokareczke produkcji USA. Napedzana jest silniczkiem na prad staly o mocy 1/5HP 115V. Nic niestety nie wiem na temat sterownika (kontrolera predkosci) jaki go obsluguje.
Zupelnie przypadkowo wpadl mi w rece sprawny silnik firmy Leeson 3/4HP . Tutaj link do tego urzadzenia: Leeson 098032.00 . I teraz moje pytanie. Czy moge bez obaw sprobowac podlaczyc ten silnik do mojego sterownika? (gabarytowo to jest on 2 x wiekszy od obecnego ale nie wiem czy to ma znaczenie). A jezeli potrzebuje inny sterownik i zasilacz to jaki i gdzie go moge kupic? Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Ps.
Zdaje sobie sprawe ze informacje ktore podalem moga nie byc wystarczajace do udzielenia sensownej odpowiedzi. Najistotniejsze dla mnie jest czy moge cos uszkodzic podpinajac ten nowy silnik, czy ewentualnie poprostu nie ruszy. Licze na pomoc kogos madrzejszego.



Tagi:


lutecki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 26 paź 2007, 20:26
Lokalizacja: Poznań

#2

Post napisał: lutecki » 06 cze 2008, 22:53

Witam, skoro nowy silnik jest większej mocy to należy się spodziewać że jego impedancja jest mniejsza. Jeśli sterownik nie jest zabezpieczony przed przeciążeniem to może ulec uszkodzeniu.


Autor tematu
hepi_nyc
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 13 kwie 2008, 15:40
Lokalizacja: New York

#3

Post napisał: hepi_nyc » 07 cze 2008, 13:13

Dzieki za odpowiedz. Nie bede wobec tego ryzykowal bo nie mam pojecia czy tam sa jakiekolwiek zabezpieczenia a nie mam ochoty czegos spalic.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Silniki Krokowe / Sterowniki Silników Krokowych”