Sterownik (wzmaczniacz) serwa Omron R7D-AP02H

Dyskusje na temat silników krokowych i sterowników silników krokowych.

Autor tematu
andrzej.g
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 10 lut 2017, 13:20
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Sterownik (wzmaczniacz) serwa Omron R7D-AP02H

#1

Post napisał: andrzej.g » 10 lut 2017, 13:28

Witam,
Przymierzam się do budowy własnej frezarki CNC i moje pytanie jest następujące:
Czy Ten sterownik będzie kompatybilny z programem MACH3? posiadam dwa takie sterowniki (Omron R7D-AP02H) i chciałbym je wykorzystać a na trzecią oś silnik krokowy.
Wiem że żeby sterownik współpracował z MACH konieczne jest aby obsługiwał on sygnały dir i step ( o ile dobrze pamiętam) otóż w karcie katalogowej tego wzmacniacza nie znalazłem takich wejść czy mogą się one kryć pod inną nazwą? dodam jeszcze że mój angielski kuleje mogłem przeoczyć w opisach :/
i jeszcze drugie pytanie. maszyna będzie trochę warzyć i serwa które posiadam mają moc 200w oraz moment ~0.63Nm. czy warto w ogóle się w to bawić?

tutaj zamieszczam kartę katalogową z której korzystałem:
http://www.audin.fr/pdf/documentations/ ... [email protected]

Pozdrawiam Andrzej.



Tagi:


tonieja555
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 27 lut 2009, 13:11
Lokalizacja: błonie

Re: Sterownik (wzmaczniacz) serwa Omron R7D-AP02H

#2

Post napisał: tonieja555 » 29 wrz 2017, 21:33

Witam.
Nie wiem czy juz uporałeś się z problemem,
Jeśli nie to wzmacniacze SmartStep jak najbardziej nadają się do sterowania krokowego.
Należy bodajże w parametrze Pn 200 ustawić wartośc 0 i na złącze CN1 pin 1 i 2 podać sygnał
pulse a na 3 i 4 sygnał kierunku /DIR/ na poziomie 5 V, przy wyższych napięciach sterujących zastosować rezystor / wszystko opisane w manualu/, lecz potrzebny jest kabelek i CX DRIVE zawarty w CX ONE . No i zastosować dedykowane SILNIKI SERVO - CX DRIVE po kliknięciu w Autodetect automatycznie znajduje konkretny wzmacniacz Smartstep.
Jest tam opcja AutoRUN gdzie można pokręcić silnikiem bez podawania jakichkolwiek sygnałów.
Servo to servo pełny momemt w całym zakresie obrotów od 0 do wartości nominalnej silnika

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Silniki Krokowe / Sterowniki Silników Krokowych”