Niedziałające silniki krokowe w reprap prusai2

Dyskusje na temat silników krokowych i sterowników silników krokowych.

Autor tematu
Arageus
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 16 gru 2016, 03:47
Lokalizacja: W-WA

Niedziałające silniki krokowe w reprap prusai2

#1

Post napisał: Arageus » 16 gru 2016, 03:49

Witam wszystkich!

Składam drukarkę prusa i2. Po dłuższym czasie postanowiłem napisać do Was na forum, ponieważ po przewałkowaniu wielu tematów dalej nie mogę poradzić sobie z moim problemem.

Problem: brak jakichkolwiek oznak życia silników krokowych NEMA 17 przy "homowaniu" w pronterface czy innych nakazach poruszenia jakiejkolwiek osi. Z pronterface normalnie jestem stanie sterować temp. stołu i głowicy.

Elektronika: Nema 17, RAPMS 1.4. z wgranym Marlinem (wydaję mi się, że wszystko ustawione jak trzeba)

Częstym problemem są źle podłączone cewki. Za pomocą omomierza znalazłęm dwie pary cewek i podłączyłem następująco. 1a1b - 1 cewka 2a2b druga cewka.

Pozostała elektronika działa bez zarzutu, krańcówki zapalają się przy wciśnięciu, ekran również działa, na potencjometrach stepstików ustawiłem wyliczony prąd na 1.05.

Co do zasilania: używam zwykłego komputerowego 300W. Sprawidziłem i normalnie płytka zasilana jest 12V i 5V tam gdzie trzeba.

Gdy zadałem prontfacowi nakaz np homowania wyskakuje cały czas komunikat :echo:busy:processing. Odpiąlem też jeden silnik i pomierzyłem poszczególne piny na wyjścia na silniki i z masą każdy poszczególny ma około 5v co wiąże się z tym że na wejściu i wyjściu pojedyńczej cewki jest napięcie 0 przy zadanym ruchu drukarki. Nie wiem czy to właściwy sposób mierenia, ale wydaje mi się że między wejściem a wyjściem pinów od jednej cewki powinno iść jakieś napięcie.

Wydaje mi się, że opisałem wszystko co mogłem. Czekam z niecierpliwością na odpowiedź Pozdrawiam.



Tagi:


JAccom
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 38
Rejestracja: 15 cze 2016, 13:52
Lokalizacja: Kielce

Re: Niedziałające silniki krokowe w reprap prusai2

#2

Post napisał: JAccom » 20 sty 2017, 09:48

A zamieniałeś miejscami stepstiki ? i czy prawidłowo zamontowane
Jakiej mocy je masz i czy nie sa za słabe dla silników

Nema 17 jakie konkretne ?

jaki merlin wgrany to nie wiele powie bo jest tego wsie ci po wielu modyfikacja tyle że ....

Sam do swojego rampa z wyświetlaczem szukałem kilka miesięcy właściwego, niby wszystko działa ale jak by coś nie do końca.
Stepstiki mam 2.5A a silniki KM23 poprzednie stepstiki nie miały tyle mocy b zakręcić silnikiem

Dopiero te DRV 8825.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Silniki Krokowe / Sterowniki Silników Krokowych”