Dobór silnika krokowego do ruchomego mostu

Dyskusje na temat silników krokowych i sterowników silników krokowych.

Autor tematu
konradpagu
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 11 maja 2016, 15:09
Lokalizacja: Warszawa

Dobór silnika krokowego do ruchomego mostu

#1

Post napisał: konradpagu » 16 wrz 2016, 08:50

Cześć,

Potrzebuję pomocy z doborem silnika do przesuwnego mostu. Moje doświadczenie z silnikami krokowymi jest czysto teoretyczne dlatego pytam o radę.
Aplikacja jest następująca: most poziomy poruszający się po prowadnicach liniowych napędzany jest śrubą kulową o długości 1,1 m. Waga mostu to około 60 kg. Śruba kulowa średnicy 20 mm oraz skoku 10. Chciałbym uzyskać prędkość około 15 m/min, czyli prędkość na wyjściu z silnika/przekładni musi być około 1500 obr/min. Załączam uproszczony model. Mam zakupiony jakiś czas temu do poprzedniej aplikacji następujący zestaw: silnik 85BYGH450B o momencie 6,3 Nm i prądzie 4A, sterownik SMC 108, zasilacz ZN350-L. Czy taki zestaw nadałby się do napędu śruby w tym przypadku? Według mnie trochę duży ma moment.
Załączniki
Złożenie główne.jpg



Tagi:


zibi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1279
Rejestracja: 24 lut 2007, 15:20
Lokalizacja: podkarpackie

#2

Post napisał: zibi » 16 wrz 2016, 12:27

Tak duże obroty z silnika krokowego (nie obawiasz się gubienia kroków) ? Lepsza może się okazać listwa zębata zamiast śruby tocznej.
NX CAD, NX CAM, FREZOWANIE 5AX, ELEKTRODRĄŻARKI WGŁĘBNE I DRUTOWE. PEPS, VERICUT. Pomagam w NX przez Team Viewer. Postprocesory NX.


Autor tematu
konradpagu
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 11 maja 2016, 15:09
Lokalizacja: Warszawa

#3

Post napisał: konradpagu » 16 wrz 2016, 12:35

Konstrukcja jest już w sumie gotowa więc będzie śruba. Właśnie trochę obawiam się gubienia kroków. Z doświadczenia do jakiej prędkości bezpiecznie można rozpędzić taki silnik?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Silniki Krokowe / Sterowniki Silników Krokowych”