Dotyczy silnika krok SILNIK KROKOWY FL57STH56-1006A

Dyskusje na temat silników krokowych i sterowników silników krokowych.

Autor tematu
RafalM
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 17
Rejestracja: 26 lis 2004, 08:18
Lokalizacja: Żory

Dotyczy silnika krok SILNIK KROKOWY FL57STH56-1006A

#1

Post napisał: RafalM » 28 lut 2008, 09:05

Witam Szanownych Kolegów

Od pół roku tworze ploter termiczny do wycinania skrzydeł do modeli. Wczoraj złożyłem sterownik oparty na elementach (zasilacz+płyta głowna 4x+ 4sterowniki do silników) zakupionych u twórcy forum. wszystko chodzi, ale..........

-po podłączeniu (podkreślam prawidłowym) silnik mi gwiżdże na postoju i pytam czy to jest normalne?. Dzieje się też tak gdy kabel od lpt komputera nie jest podłączony do sterowników silników.,

-pomimo ustawienia prądu na sterowniku poniżej 0,8A silnik przy pracy czyli manualnym sterowaniu z demo mach2 grzeje się i to dosyć mocno - i to przy pracy bez obciążenia - czy to jest normalne??

-program mach2 czy 3 jest fajny ale mnogość parametrów i niejasność dla mnie sposobu wycinania skrzydeł o profilach różnych w tym programie skłoniła mnie do przetestowania programu foamwork3. Program jest bardziej czytelny przynajmniej dla mnie ale przy sterowaniu silnikami czuje, iż silniki kręcą się z cykliczną przerwą trwającą ułamek sekundy, a objawiającą się szarpaniem posuwu.

Proszę Was o wskazówki i pomoc, budowa tej maszyny spowodowała, że przez okres 2 lat z totalnego laika elektronicznego, i komputerowego stałem się ludkiem, który o tym i o tamtym ma blade pojecie, ale niestety czasem muszę zapytać mądrzejszych. Chętnie tez poznam Kogoś, kto od czasu do czasu udzieli mi informacji przez komunikator gg.

Zdjęcia mojej maszynki zamieszczę wkrótce. Z góry dziękuje

Pozdrowienia RafałM



Tagi:

Awatar użytkownika

triera
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1454
Rejestracja: 16 paź 2005, 01:26
Lokalizacja: Świecie

#2

Post napisał: triera » 28 lut 2008, 15:34

- "gwizd" powinien być efektem pracy czopera
(zwykle częstotliwość 20kHz - prawie niesłyszalna, szum),
może tutaj częstotliwość jest mniejsza ?
- silniki mogą nawet parzyć...
- szarapanie posuwu można zmniejszyć wyłączając możliwie wszystkie programy/procesy
działające w tle (pod windows). W przypadku programów DOS problem nie występuje.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Silniki Krokowe / Sterowniki Silników Krokowych”