silniki nie krecą, gdzie jest blad mach, przewod ?

Dyskusje na temat silników krokowych i sterowników silników krokowych.

Autor tematu
cjm
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 28 paź 2007, 17:02
Lokalizacja: ====

silniki nie krecą, gdzie jest blad mach, przewod ?

#1

Post napisał: cjm » 08 lut 2008, 19:33

Witam
Koledzy prosze o pomoc sytuacja wyglada nastepujaco podłaczylem silnik (jeden poniewaz dwa pozostale kanaly odlaczylem tak zeby nie sfajczyc wszystkiego w najgorszym przypadku poczytalem na forum jak A3977 lubi sie usmazyc) do sterownika i niestety efekt jest taki ze silnik zachowuje sie jak elektromagnes i tak ma byc, tylko to jedyny :sad: efekt jaki uzyskalem bo silnik nie kreci.
silnik 2,1 A ustawilem sterownik na 2A
w mach 3 ustawilem : mm,
w port setup and axis selection: zaznaczylem port 1bo taki mam
kernel speed na 45000Hz mam procek 2.8G pentium 4
motor outputs: x axis enebled- zielony; step pin 2; dir pin 3;dir i step low active czerwone; step i dir port 1;

motor tuning and setup; step per 640 bo mam 1/4 kroku 1,8 stopnia i skok 1,25;
velocity 600, acceleration 15, step pulse 0 , dir pulse0;

na krancowki i inne ustawienie przyjdzie czas najpierw silniki.

do polaczenia sterownika z kompem uzywam kabla 25 pin meski-meski rownolegly na forum znalazlem ze powinien to byc przedluzacz do drukarki dzwonilem do producenta czyli mixpolu i dostalem odp ze bez znaczenia kabel rownolegly czy skretka.

moje dzialania byly takie ze zminialem piny kroku ikierunku predkosc przyspieszenie i nic do sprawdzania uzywalem trybu recznego,reset na zielono i kursory do osi X pozycja w programie sie zmieniala a silnik nic w sumie to nie daje rzadnych oznak takich jak pisk, drgania czy grzanie sie, mach instalowalem na nowo dla pewnosci dysk po formacie,
sprawdzilem napiecie na wtyczce ktora wkladam do kompa i napiecie 5V bylo na pinie 2,3,4,5,6 (silnik drugi uzywa pinow4,5 a trzeci 6,7 ale narazie rozlaczylem zworki)

nie bardzo wiem co jest nie tak tymbardziej ze to moj pierszy start,jescze jedna kwestia jaka temperature moze miec uklad A3977SEDT moj bardzo szybko lapie 42 st. doslownie po 3 min dla dopelnienia dodam ze sterownik to slim-3s z mixpolu



Tagi:

Wróć do „Silniki Krokowe / Sterowniki Silników Krokowych”