Silnik padł czy jak?

Dyskusje na temat silników krokowych i sterowników silników krokowych.

Autor tematu
majkel1987
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 461
Rejestracja: 07 lut 2012, 11:26
Lokalizacja: Wyspy

Silnik padł czy jak?

#1

Post napisał: majkel1987 » 25 kwie 2016, 00:04

Witam
Mam nowy problem.
Odpalam dziś maszynę i program a tu wibracje w podstawie i gubienie kroków.
Odkręciłem krokowca i coś jest nie tak. Przy 1255mm/min, krokowiec po za maszyną i na, wpada w wibracje i się zatrzymuje, gubi kroki itp. Wymieniłem przed chwilą krokowca i to samo. Potem podłączyłem go pod pozostałe dwie osie, zamieniłem kable i cały czas ten sam silnik ma problem. Myślałem że może też kabel sam w sobie, ale nie. Większe i mniejsze prędkości silnika wydają się ok. Problem jest w okolicy prędkości 1255mm/min, kiedy to wpada w wibracje i jest lipa.
Co myślicie?

[ Dodano: 2016-04-25, 00:07 ]
Podłączyłem też dwa silniki po za maszyną kablami z osi x i y. oba miały problem. Kiedy są na maszynie, oś x śmiga ok tylko problem z osią Y.

[ Dodano: 2016-04-25, 00:09 ]
Mam kontroler ruchu IP-M, taka dodatkowa informacja.



Tagi:


Autor tematu
majkel1987
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 461
Rejestracja: 07 lut 2012, 11:26
Lokalizacja: Wyspy

#2

Post napisał: majkel1987 » 26 kwie 2016, 13:54

Problem niby rozwiązany. Krokowce wpadają mi przy określonej prędkości w rezonans mechaniczny. Zmiana podziału kroków i inne kombinacje nic nie dawały. Postanowiłem zmienić podłączenie z szeregowego na równoległe i pomogło. Nie mam rezonansu w przedziale prędkości roboczej, a jak jest to na tyle mały że nie gubi kroków i jakoś działa. Krokowce chodzą lepiej i są mocniejsze.
Z drugiej strony jak czytałem to rezonanse tego typu pojawiają się przy niewłaściwym sterowaniu, więc jak na razie na tym zostanę bo nic nie planuję zmieniać. Możliwe że te chińskie sterowniki coś tam nie grają......
Pozdro

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Silniki Krokowe / Sterowniki Silników Krokowych”